Motor wygrał z Lechem! Lublinianie pokonali rezerwy "Kolejorza"

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor wygrał z Lechem! Lublinianie pokonali rezerwy "Kolejorza" - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Wynikiem 1:0 zakończył się środowy mecz Motor Lublin - Lech II Poznań. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Daniel Świderski, wpisując się na listę strzelców w końcówce meczu. To czwarte zwycięstwo z rzędu "Motorowców" na Arenie Lublin.

Do meczu z Lechem II  na Arenie Lublin "Motorowcy" przystępowali po pechowej porażce 1:2 w Katowicach, gdzie decydującego gola stracili w samej końcówce spotkania. Poznaniacy przyjeżdżali na teren żółto-biało-niebieskich po domowym remisie 1:1 z Wigrami Suwałki.

Pierwsza część środowego meczu, rozgrywanego w ramach 16. kolejki 2. Ligi nie była wielkim widowiskiem. Więcej do powiedzenia w ofensywie mieli gospodarze, ale brakowało im celności pod bramką rywali.

Tuż po przerwie lublinianie byli blisko strzelenia gola. Na bramkę Lecha II uderzał Tomasz Swędrowski, piłka odbiła się od rywala i trafiła w słupek. W kolejnych akcjach strzałom podopiecznych trenera Mirosława Hajdy brakowało mocy i precyzji. Tak było do 85 minuty spotkania, gdy z bliskiej odległości, po zamieszaniu, do siatki poznaniaków wreszcie trafił Daniel Świderski. Dla 25-letniego napastnika był to piąty gol w tym sezonie.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca i tym samym gospodarze odnotowali piątą wygraną w sezonie i czwartą z rzędu na Arenie Lublin.

W najbliższą sobotę, 5 grudnia, Motor zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkwice. Początek spotkania o godz. 14.

Motor Lublin - Lech II Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: Świderski 85'.
Motor: Madejski - M. Król, Cichocki, Wawszczyk, Michota, Ceglarz (65' Kunca), Swędrowski, R. Król (65' Wójcik), Duda, Rak (65' Kumoch), Ropski (65' Świderski).
Lech II: Bąkowski – Smajdor, Nawrocki, Wojtkowiak, Palacz, Białczyk (61' Ratajczyk), Kryg, Ławrynowicz (78' Malec), Borowski, Pacławski (61' Marciniak), Jacenko.
Żółte kartki: Swędrowski - Białczyk, Palacz.
Sędziuje: Marcin Szrek (Kielce).