Motor silniejszy od Chełmianki

Autor: | Zdjęcie: motorlublin.eu

Motor silniejszy od Chełmianki - Zdjęcie główne

SportMotor Lublin, który właściwie pożegnał się z marzeniami o awansie do II ligi, w ostatniej serii spotkań ograł na wyjeździe Chełmiankę Chełm 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem, spowodowanym obfitymi opadami deszczu. Mecz od początku układał się po myśli podopiecznych Roberta Góralczyka. Już w 6 min. gości na prowadzenie wyprowadził Michał Paluch. Przed przerwą podwyższył natomiast Maksymilian Cichocki, wykorzystując dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego. Po zmianie stron Chełmianka szybko zdobyła kontaktowego gola. Damian Szpak został sfaulowany w polu karnym przez Michała Wołosa i sam pewnie wykonał jedenastkę. Były zawodnik Motoru zrehabilitował się tym samym za dwie niewykorzystane okazje z pierwszej połowy. Niedługo po tym blisko wyrównania byli Patryk Czułowski i Michał Efir, ale zabrakło im precyzji. Końcówka spotkania należała jednak do graczy z Lublina. Mateusz Majewski trafił w poprzeczkę, a zaraz po tym Piotr Chodziutko sfaulował w szesnastce Szymona Raka. Sędzia po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Tym razem do piłki podszedł doświadczony Tomasz Brzyski, ustalając wynik spotkania.

Chełmianka Chełm – Motor Lublin 1:3 (0:2)
Bramki: Szpak 54’(k) – Paluch 6’, Cichocki 38’, Brzyski 89’(k).
Chełmianka: Drzewiecki – Kwiatkowski, Myszka, Chodziutko, Kompanicki, Koszel, Uliczny, Czułowski, Kotowicz (46’ Efir), Kocoł (82’ Aftyka), Szpak.
Motor: Olszewski – Michota (65’ M.Majewski), Ranko (46’ Wołos), Waleńcik, Brzyski, Bonin, Gałecki, Cichocki, Sz. Kamiński (82’ Kumoch), D. Kamiński, Paluch (80’ Rak).
Żółte kartki: Czułowski – Wołos, Brzyski.
Sędziował: Bińkowski.