Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor Lublin - Wisła Puławy. Katastrofalny mecz Motoru, Wisła strzeliła na Arenie Lublin sześć goli - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin

Sport Żółto-biało-niebiescy zostali rozgromieni na swoim stadionie przez "Dumę Powiśla" w derbach województwa lubelskiego w piłkarskiej eWinner 2. Lidze.

Motor zwolnił w ubiegłym tygodniu trenera. Ze stanowiskiem musiał pożegnać się Stanisław Szpyrka, pod wodzą którego po 10. kolejkach żółto-biało-niebiescy zamiast walczyć o awans zajmowali ostatnie miejsce w tabeli eWinner 2. Ligi. W niedzielnym spotkaniu z Wisłą drużynę poprowadził dotychczasowy asystent trenera - Wojciech Stefański.

Znajdująca się w górnej części zestawienia drużyna z Puław rozbiła w niedzielę na Arenie Lublin gospodarzy. Początek nie wskazywał na to, że derby województwa lubelskiego mogą skończyć się takim rezultatem. W 10. minucie gola na 1:0dla Motoru strzelił Mikołaj Kosior.

Nie minął jednak kwadrans, a goście prowadzili już różnicą dwóch bramek. Najpierw wyrównał Damian Kołtański, za chwilę prowadzenie "Dumie Powiśla" dał Mateusz Klichowicz, a na 3:1 gola strzelił Adrian Paluchowski. Napastnik tuż przed przerwą jeszcze zwiększył przewagę Wisły, trafiając z rzutu karnego na 4:1.

Zaraz po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Dominik Banach. Co prawda kilka minut później swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Kosior, nieco zmniejszając prowadzenie Wisły, ale ostatnie słowo należało do puławian. W 71. minucie wynik ustalił Banach.

Motor Lublin poniósł w niedzielę sromotną klęskę na swoim stadionie, przegrywając z Wisłą Puławy 2:6. Po 11. meczach lublinianie mają siedem punktów i zamykają tabelę. Przed żółto-biało-niebieskimi spotkanie wyjazdowe z Hutnikiem. "Motorowcy" zagrają w Krakowie w niedzielę, 25 września. Początek o godz. 11.

Tymczasem w najbliższych dniach ma zostać ogłoszony nowy szkoleniowiec Motoru.

Motor Lublin - Wisła Puławy 2:6 (1:4)
Bramki: Kosior 10', 53' - Kołtański 14', Klichowicz 17' (k), Paluchowski 23', 45' (k), Banach 50', 71'.
Motor: Bartnik - Wójcik, Zbiciak, Rudol, M. Król (78' Staszak) - Kosior, R. Król, Rybicki (58' Reiman), Ceglarz (87' Kusiński), Jagodziński (58' Wyjadłowski) - Kahsay (78' Szuta).
Wisła: Posiadała - Cheba, Gvozdenović, Majewski, Azikiewicz (63' Papikjan) - Banach, Kona, Puton (87' Josiño), Kołtański (63' Przywara), Klichowicz (77' Furtado) - Paluchowski (77' Skałecki).
Żółte kartki: Zbiciak, R.Król, Ceglarz.
Czerwona kartka: Rafał Król 45' (za dwie żółte).
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Widzów: 1473.