Motor Lublin pokonał Stal Rzeszów. Świetna druga połowa ekipy "Sagana"

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor Lublin pokonał Stal Rzeszów. Świetna druga połowa ekipy "Sagana" - Zdjęcie główne

Motor wygrał dziewiąty mecz w tym sezonie eWinner 2. Ligi | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Piłkarze drugoligowego Motoru wygrali w niedzielę w delegacji ze Stalą Rzeszów 3:1, choć jeszcze do przerwy przegrywali różnicą jednego gola.

Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy, którzy w 14. minucie gry wyszli na prowadzenie. Trafił Wiktor Kłos, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony boiska i z bliska pakując piłkę do siatki zespołu prowadzonego przez trenera Marka Saganowskiego. Niewiele więcej można odnotować w sprawie premierowej części meczu, bo na boisku nie działo się zbyt wiele.

Zdecydowanie ciekawiej było po zmianie stron. Już w 52. minucie na 1:1 wyrównał Piotr Ceglarz, który popisał się mocnym strzałem po dośrodkowaniu z prawej flanki. Nie minęło dziesięć minut, a żółto-biało-niebiescy byli na prowadzeniu. Na listę strzelców wpisał się Filip Wójcik, wykańczając koronkową akcję Motoru.

Wynik meczu w 77. minucie ustalił Ariel Wawszczyk, oddając skuteczne uderzenie w polu karnym "Stalówki". Motor wygrał w Rzeszowie 3:1.

Po 29. meczach lublinianie mają 38 punktów i plasują się w środku tabeli eWinner 2. Ligi. W najbliższą sobotę, 8 maja, zagrają u siebie z Sokołem Ostróda. Początek gry o godz. 19.

Stal Rzeszów - Motor Lublin 1:3 (1:0)
Bramki: Kłos 14', Ceglarz 52', Wójcik 61', Wawszczyk 77'.
Stal: Kaczorowski - Marczuk, Kostkowski, Góra, Głowacki - Szczepanek (77' Reiman), Szeliga (63' Maciejewski), Wolski (77' Michalik) - Pieczara (63' Szczypek), Olejarka, Kłos (77' Skrzecz).
Motor: Madejski - Król, Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik - Wójcik (89' Kunca), Cichocki (24' Ceglarz), Król, Swędrowski, Rak (46' Kumoch) - Ropski (89' Świderski).
Żółte kartki: Szczepanek - R. Król.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).