Motor Lublin - Garbarnia Kraków. "Motorowcy" pną się w górę tabeli

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Facebook.com

Motor Lublin - Garbarnia Kraków. "Motorowcy" pną się w górę tabeli - Zdjęcie główne

Lublinianie odnieśli kolejne pewne zwycięstwo | foto Motor Lublin/Facebook.com

Sport Trzecia z rzędu wygrana żółto-biało-niebieskich w eWinner 2. Lidze. Motor pokonał w sobotę na Arenie Lublin Garbarnię Kraków 3:0.

W dwóch spotkaniach poprzedzających starcie z Garbarnią na Arenie Lublin podopieczni trenera Marka Saganowskiego wygrywali kolejno 4:0 z GKS-em Bełchatów i 3:0 z Lechem II Poznań. Krakowianie mieli za sobą z kolei serię czterech meczów bez porażki.

W sobotę w Lublinie zdecydowane zwycięstwo odnieśli gospodarze. Wynik w 11. minucie otworzył Wojciech Błyszko, który trafił do bramki Garbarni głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 60. minuty spotkania, gdy z rzutu karnego trafił Michał Fidziukiewicz. Rzut karny wywalczył Filip Wójcik. Kropkę nad "i" postawił Maciej Firlej w samej końcówce, skutecznie uderzając głową.

Motor wygrał 3:0 i po dziewięciu meczach ma na swoim koncie 17 punktów, co daje mu miejsce w ścisłej czołówce tabeli. Kolejnym rywalem lublinian będzie pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz zostanie rozegrany w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. Gospodarzem spotkania, które odbędzie się w środę, 22 września, będą żółto-biało-niebiescy. Pierwszy gwizdek o godz. 19.

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
Bramki: Błyszko 11', Fidziukiewicz 60' (k), Firlej 90'.
Motor: Madejski – Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwie, Wójcik (84' Ryczkowski), Swędrowski, Król (75' Kołbon), Ceglarz (75' Firlej), Sędzikowski (67' Polak), Fidziukiewicz (84' Vitinho).
Garbarnia: Frątczak – Morys, Banach, Laskoś (69' Duda), Bartków, Słomka (77' Purcha), Duda (65' Marszalik), Szywacz (78' Malik), Klec, Korbecki (65' Kuczera), Feliks.
Żółte kartki: Kusiński – Morys.
Czerwona kartka: Morys 86' (za dwie żółte).
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).
Widzów: 2478.