Minimalna porażka w Krakowie

Autor: | Zdjęcie: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki

Minimalna porażka w Krakowie - Zdjęcie główne

SportSiatkarze LUK Politechnika Lubelska przerwali swoją serię zwycięstw i przegrali po raz trzeci w tym sezonie w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Lublinianie w niedzielę zagrali w Krakowie z miejscowym AZS AGH. Rywale przed tym meczem plasowali się w środkowej części tabeli, natomiast gracze LUK-u znajdowali się tuż za niepokonanym liderem z Nysy. Po pierwszym secie wydawało się, że podopieczni Macieja Kołodziejczyka wywalczą kolejne zwycięstwo. Siatkarze z Lublina prezentowali się bardzo dobrze i wygrali go aż do 16. Drugi set krakowianie wygrali jednak na przewagi. Goście odpowiedzieli na to zwycięstwem do 20 i znów prowadzili. Ostatnie dwie partie należały jednak do zawodników AZS AGH, którzy najpierw doprowadzili do wyrównania, wygrywając zdecydowanie 25:17, a potem okazali się minimalnie lepsi w tie-breaku.

W następnej kolejce LUK Politechnika Lublin podejmie UKS Mickiewicz Kluczbork. Spotkanie zostanie rozegrane 18 listopada o godz. 18 w hali przy Alejach Zygmuntowskich 4. Mecz będzie także transmitowany przez Polsat Sport Extra.

AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin 3:2 (16:25, 26:24, 20:25, 25:17, 18:16)
LUK: Kamil Durski, Damian Wierzbicki, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Radosław Sterna, Kamil Szaniawski, Rafał Cabaj (libero) oraz Jędrzej Goss, Bartosz Zrajkowski, Roman Oroń, Szymon Seliga, Szymon Pałka.
MVP: Patryk Łaba (AZS AGH Kraków).