Reklama

Milowy rok dla OSP Stołpno

Opublikowano:
Autor:

Milowy rok dla OSP Stołpno - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Grudzień jest miesiącem podsumowań ? cieszy najbardziej, że najwięcej jest pozytywnych, perspektywicznych zmian w dzialalności naszej OSP, by ?Bogu na chwałę, a ludziom na ratunek? skuteczniej!

Najważniejsi są ludzie, więc od tego zacznijmy. Jak co roku, tak i w tym, nasi członkowie systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje. Tym razem dwóch uzyskało tytuł „Ratownika” kończąc kurs KPP, a czwórka uzyskała Państwowe uprawnienia do prowadzenia kursów pierwszej pomocy, dzięki czemu Jednostka Operacyjno-Techniczna oraz Oddział Ratownictwa Wodnego, który czuwa nad bezpieczeństwem plażowiczów w sezonie letnim, są gotowi na każde wezwanie. Warto również wspomnieć o Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, która w tym roku liczy 18 członków w wieku 12-16 lat, i pilnie ucząc się motywująco wpływa naich starszych druhów.

 Kolejną bardzo istotną sprawą jest współpraca OSP „Stołpno” z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W tym roku stołpieńscy strażacy włączyli się w Podprogram 2015 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, w ramach którego Ochotnicza Straż Pożarna \"Stołpno\" w Międzyrzecu Podlaskim  objęła wsparciem żywnościowym 550 osób z naszego miasta!


Kolejne porozumienie Jednostki zostało zawarte z Urzędem Miasta, na mocy którego pod działalność statutową OSP „Stołpno” został przekazany budynek po Szkole Muzycznej. Dzięki temu poszerza się wachlarz możliwości na rekreacyjno-operacyjne działania, przede wszystkim Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, ale w przyszłości będzie to miejsce przystosowane i oferujące wiele korzyści także mieszkańcom tej części Międzyrzeca Podlaskiego. Porozumienie zostało podjęte na warunkach pełnego utrzymania budynku (tzn. opłaty za ogrzewanie, prąd, itp.) przez Jednostkę OSP „Stołpno”, dzięki czemu nie jest kolejnym obciążeniem dla budżetu Miasta.

Działania Jednostki są ukierunkowane przede wszystkim na lokalną społeczność i niesienie pomocy mieszkańcom. Dzięki staraniom Zarządu OSP udało się pozyskać m.in. defibrylator AED, 3 plecaki oraz podręczną torbę medyczną,  oraz 4 komplety ubiorów specjalnych NOMEX.

Największym jednak osiągnięciem materialnym tego roku staje się pozyskanie nowego Lekkiego Samochodu Ratownictwa Wodnego (SLRw) – Ford Ranger wyposażony m.in. w napęd 4x4, przystosowany hak holowniczy do łodzi motorowej, wyciągarkę czy radiotelefon. To auto zastępuje dotychczasowy wóz ORW, którym był Volkswagen Transporter, a został nieodpłatnie przekazany na początku grudnia Ochotniczej Straży Pożarnej w Misiach.

  Dziękujemy za wspólpracę wielu zaangażowanym w rozwój naszej Jednostki – osobom prywatnym, samorządom i firmom, którym na sercu leży idea Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, oraz liczymy by nasze wspólne działania przynosiły jak najwięcej obopulnych korzyści.  


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE