LUK wiceliderem po pierwszej rundzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki

LUK wiceliderem po pierwszej rundzie - Zdjęcie główne

SportPo pierwszej części rundy zasadniczej siatkarze LUK Politechnika Lubelska znajdują się na drugim miejscu w tabeli KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka w ostatnim meczu pokonali po zaciętym boju Lechię Tomaszów Lubelski 3:2.

Kibice w Lublinie z pewnością nie nudzili się podczas starcia między drugą a szóstą drużyną w tabeli. W pierwszym starciu zdecydowanie lepiej poradzili sobie przyjezdni, którzy zwyciężyli różnicą pięciu punktów. W drugiej i trzeciej partii przebudzili się jednak gracze LUK-u. Gospodarze w drugim secie wygrali do 16, a w trzecim do 18. Wydawało się, że grający bardzo skutecznie lublinianie utrzymają wysokie tempo i w czwartym secie dokończą dzieła. Tak się jednak nie stało. Lechia złapała wiatr w żagle i zdołała doprowadzić do wyrównania. Tie-break należał jednak zdecydowanie do podopiecznych Macieja Kołodziejczyka, którzy szybko objęli czteropunktowe prowadzenie i potem już tylko kontrolowali przebieg meczu.

14 grudnia LUK rozpocznie rundę rewanżową. Ich rywalem będzie APP Krispol Września.

LUK Politechnika Lublin – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (20:25, 25:18, 25:16, 19:25, 15:9)

LUK: Kamil Durski, Damian Wierzbicki, Radosław Sterna, Roman Oroń, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Rafał Cabaj (libero) oraz Szymon Seliga, Jędrzej Goss, Bartosz Zrajkowski, Szymon Pałka.

MVP: Kamil Durski (LUK Politechnika Lublin).