LUK Politechnika rozbiła rywala. Częstochowianie na kolanach

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

LUK Politechnika rozbiła rywala. Częstochowianie na kolanach - Zdjęcie główne

Lublinianie błyskawicznie rozprawili się z rywalami z woj. śląskiego | foto Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

Sport Nic do powiedzenia nie mieli siatkarze Exact Systems Norwid w starciu z dobrze dysponowanymi podopiecznymi trenera Dariusza Daszkiewicza. LUK Politechnika wygrała z ekipą z Częstochowy 3:0, w jednym z setów pozwalając rywalom na zdobycie jedynie 13. punktów.

Wydawało się, że mecz z czwartym w tabeli TAURON 1. Ligi zespołem z Częstochowy nie będzie dla lidera spacerkiem. Nic bardziej mylnego.

Siatkarze LUK Politechniki w sobotę rozbili Exact Systems Norwid. Pierwszego seta lublinianie wygrali do 13. Dosyć szybko wyszli na prowadzenie, a za chwilę zdobyli osiem punktów bez skutecznej odpowiedzi ze strony rywali. To zadecydowało o losach premierowej partii.

W drugiej odsłonie częstochowianie zaprezentowali się znacznie lepiej, w pewnym momencie prowadzili już 12:7. Gospodarze potrafili jednak zmobilizować się, odrobić straty, a potem wypracować przewagę, którą utrzymali do końca.

W trzecim secie podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza kontrolowali to, co działo się na boisku, niemal cały czas będąc na prowadzeniu. W efekcie zakończyli mecz w trzech partiach.

Po 25. meczach LUK Politechnika ma na koncie 65 punktów i utrzymuje pozycję lidera TAURON 1. Ligi. W kolejnym spotkaniu lublinianie zagrają na wyjeździe z KPS Siedlce. Mecz w sobotę, 13 marca, o godz. 17.

LUK Politechnika Lublin - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:13, 25: 21, 25:20)

LUK Politechnika: Rusin 7, Stajer 6, Pająk 7, Mehić 11, Sobala 9, Ziobrowski 6, Majstorović, Romać 2, Durski, Wachnik 1, Cabaj,

Exact Systems Norwid: Walczak 2, Szewczyk 6, Usowicz, Kowalski 1, Kogut 10, Mucha 2, Wasilewski, Biliński, Cieślik 3, Mordarski, Franczak, Kopyść, Kryński 9.

Sędziowali: Tomasz Lisiecki, Tomasz Grzegorek.