Lubelskie "Pszczółki" na plus. AZS UMCS wygrał w Gdańsku

Autor:

Lubelskie "Pszczółki" na plus. AZS UMCS wygrał w Gdańsku - Zdjęcie główne

Sport Walczące o miejsce w czołówce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki Polski Cukier przywiozły z Gdańska komplet punktów. Lublinianki wygrały z DGT AZS Politechnika Gdańska 77:70.

W poprzednim spotkaniu rzutem na taśmę, a właściwie rzutem w ostatniej sekundzie meczu, koszykarki AZS-u UMCS pokonały u siebie ekipę PolskaStrefaInwestycji Gorzów 79:78. Także do Gdańska podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka jechały po wygraną.

Pierwszą kwartę sobotniego spotkania, rozgrywanego w ramach 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, minimalnie wygrały gospodynie. Po rzucie Jennifer O'neill na początku drugiej części Pszczółka Polski Cukier był na prowadzeniu. Lubelskie akademiczki przejęły inicjatywę i utrzymały nieznaczną przewagę punktową na przestrzeni całej kwarty, którą kończyły prowadząc 41:36.

Drugą połowę otworzyła celna trójka O'neill, za chwilę dwa kolejne punkty rzuciła Elisabeth Pavel. Przewaga lublinianek wzrosła do dziesięciu punktów. Skuteczna była też Martina Fassina, która w trzeciej odsłonie zdobyła sześć oczek. W końcówce gospodynie odrobiły część strat i na dziesięć minut przed końcem gry było 61:55 dla AZS-u UMCS.

Sześć punktów w ostatniej kwarcie zdobyła Ilaria Milazzo, cztery oczka dołożyła do tego Fassina, za trzy trafiła Zuzanna Sklepowicz. Dzięki celnym rzutom wspomnianej trójki lublinianki jeszcze powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały 77:70.

Po 13. meczach Pszczółka Polski Cukier ma 22 punkty. Sobotnia wygrana była jednocześnie dziewiątą w sezonie i czwartą w delegacji. W następnej kolejce, 20 stycznia (środa) AZS UMCS zagra u siebie z CCC Polkowice.

DGT AZS Politechnika Gdańska – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16)
Gdańsk: Rymarenko 2, Pyka 10, Bujniak 5, Davis 20, Hamblin 14, Ossowska 10, Scekić 8, Strzelczyk 1.
Lublin: O’neill 15, Milazzo 14, Pavel 6, Fassina 16, Bertsch 13, Sklepowicz 3, Niedźwiedzka 6, Poboży 4, Kośla.
Sędziowie: Paulina Gajdosz, Łukasz Andrzejewski, Tomasz Tomaszewski.