Kraków zdobyty

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Kraków zdobyty - Zdjęcie główne

SportKoszykarki Pszczółki pewnie wygrały trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem lublinianki nie dały szans rywalkom z Krakowa.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka były faworytkami tego spotkania i potwierdziły to także na parkiecie. Lublinianki w dwóch pierwszych kwartach wypracowały sobie sześciopunktową przewagę i były w lepszej sytuacji przed startem drugiej połowy. Gospodynie po zmianie stron nie zamierzały zwalniać tempa i wygrały trzecią odsłonę 21:13. W ostatnich 10 minutach przyjezdne zdołały odrobić dwa punkty straty, ale niewiele im to dało, ponieważ Wisła ostatecznie przegrała 60:73. Lublinianki po kolejnej wygranej plasują się na czwartym miejscu w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Brakuje im już tylko jednego zwycięstwa, żeby znaleźć się w TOP4 i zagrać w fazie play-off.

Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin – Wisła Kraków 73:60 (19:15, 21:18, 21:13, 12:14)

Pszczółka: Peterson 17, Popović 14, Adamowicz 12, Day 12 (15 zb.), Baltić 10, Labuckiene 4 (13 zb.), Szott-Hejmej 4, Duchnowska, Pawłowska, Sklepowicz, Trzeciak.

Wisła: Meškonytė 15, Wells 15 (3×3), Jakubiuk 14, Lass 6 (10 zb.), Ziętara 6, Trzeciak 4, Grzenkowicz, Puter.