Juniorzy młodsi pokażą się w Polsce

Autor: | Zdjęcie: motorlublin.eu/Tomasz Lewtak

Juniorzy młodsi pokażą się w Polsce - Zdjęcie główne

SportEkipa Motoru U17 wywalczyła awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Lublinianie w barażowym dwumeczu ograli MKS DAP Dębica 6:3.

Pierwsze spotkanie w Dębicy było bardzo zacięte. Gracze z Lublina do przerwy przegrywali z gospodarzami 0:3, ale po zmianie stron pozbierali się i zdołali doprowadzić do remisu po golach Jonatana Wlizło, Dawida Brzozowskiego i Karola Lisa. W rewanżowym meczu Motor spisał się już dużo lepiej. Podopieczni Roberta Rogali już po 19 minutach prowadzili 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mikołaj Kosior, a chwilę później do siatki trafił Dawid Brzozowski. Potem goście starali się odrobić straty, ale niewiele z tego wynikało. W 80 min. po raz drugi celnie uderzył Brzozowski i gracze Motoru mogli być już pewni awansu.

Motor Lublin – MKS DAP Dębica 3:0 (2:0)
Bramki: Mikołaj Kosior 9′, Dawid Brzozowski 19′, 80′

Motor: Zan (89′ Chabrowski) – Sypeń, Piwko, Nowakowicz, Węgrzyn, Wlizło (46′ Szałachowski), Lemiecha (55′ Kutyła), Futa (86′ Gede), Brzozowski (85′ Kukulski), Gierała (83′ Łopuszyński), Kosior (61′ Lis).