Jeszcze tylko trzy tygodnie!

Wkrótce wraca speedway! (zdjęcie poglądowe) | foto Ulf Engborg/pixabay

sport Żużlowcy Motoru powoli szykują się do powrotu na tor przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Od poniedziałku będą testowani pod kątem koronawirusa. Jeśli testy przejdą pomyślnie, to za chwilę rozpoczną treningi. Liga rusza natomiast za trzy tygodnie.

dsm

Opublikowano: 21 maja 2020 19:04 | Aktualizacja: 21 maja 2020 19:04

Dwaj zawodnicy Motoru - Rosjanin Grigorij Łaguta i Słoweniec Matej Zagar, przebywają obecnie w kwarantannie, podobnie jak i inni zagraniczni żużlowcy innych klubów PGE Ekstraligi, którzy w ostatnich dniach przyjechali do Polski z zagranicy. Poza tym cała ekipa Motoru ogranicza do minimum wyjścia do przestrzeni publicznej. Wszystko po to, by już wkrótce ruszyć z treningami przed zbliżającym się startem nowego sezonu.


25 maja, czyli w najbliższy poniedziałek, ruszą testy na koronawirusa SARS-CoV-2, którym zostaną poddani żużlowcy, członkowie ekip i osoby funkcyjne. 29 maja ruszą treningi, natomiast 12 czerwca to data rozpoczęcia sezonu PGE Ekstraligi. W premierowym spotkaniu podopieczni trenera Macieja Kuciapy zmierzą się na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Rywalizacja będzie odbywać się bez udziału publiczności, do odwołania ograniczeń przez władze państwa. Treningi także będą odbywać się bez udziału publiczności.


Terminy etapów związane z uruchomieniem PGE Ekstraligi:

25.05.2020 – 27.05.2020: wykonywanie testów zawodnikom oraz mechanikom. W sytuacji dodatniego testu weryfikującego taka osoba zostaje wykluczona z udziału w dalszych rozgrywkach do czasu wyzdrowienia potwierdzonego testem.

29.05.2020: rozpoczęcie 14-dniowego okresu treningów. Wznowienie treningów indywidualnych i grupowych z uwzględnieniem Regulaminu Sanitarnego.

12.06.2020: rozpoczęcie rozgrywek PGE Ekstraligi. Do odwołania ograniczeń przez administrację państwową, mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.