Autor: | Zdjęcie: KK

Derby Lubelszczyzny: Tabela I ligi i statystyki po meczu Górnik Łęczna - Motor Lublin - Zdjęcie główne

Górnik Łęczna - Motor Lublin | foto KK

SportOpadł bitewny kurz po Derbach Lubelszczyzny pomiędzy Górnikiem Łęczna a Motorem Lublin i zakończyła się 22. kolejka Fortuna I Ligi. Spójrzmy więc w ligową tabelę oraz statystyki najważniejszego meczu weekendu dla kibiców w naszym regionie.

Mecz Górnik Łęczna - Motor Lublin zakończył się wynikiem 1:1, a bramki zdobywali Kacper Łukasiak i Bartosz Wolski. - Dziś było piłkarskie święto. W moim odczuciu tak powinien wyglądać futbol - mówił po ostatnim gwizdku trener Motoru Goncalo Feio. - Bardzo dobry mecz z obu stron - dodawał Pavol Stano. I faktycznie spotkanie trzymało bardzo wysoki poziom, a kibice obu zespołów stworzyli niesamowitą atmosferę.

A jak ten poziom przekładał się na statystyki spotkania? Dla Górnika był to już 11 remis w obecnym sezonie, a dla Motoru trzeci. Łęcznianie mają na koncie 17 meczów bez porażki, a lublinianie 15. Podopieczni Pavola Stano dzielili punkty z rywalami w 50 procentach meczów tego sezonu, a lublinianie zaledwie w 13 procentach. Ponadto gol Kacpra Łukasiaka był 22. strzelonym przez zielono-czarnych, którzy stracili 19 goli. Z kolei podopieczni Goncalo Feio za sprawą Bartosza Wolskiego do siatki rywali trafili po raz 30., a tracili 26 goli. Górnik dopiero czwarty raz w bieżących rozgrywkach stracił bramkę w pierwszej połowie, a ósmy raz trafiał po przerwie. Motor po raz dziewiąty zdobył gola w pierwszych 45 minutach, a 13 raz wyciągał piłkę z własnej z siatki po zmianie stron. 13 raz w spotkaniu zielono-czarnych padły co najmniej dwa gole, a 15 raz stało się tak w meczu "Motorowców".

• spalone: 1 - 2 - więcej po stronie Motoru

A jak po derbowym starciu i wszystkich meczach prezentuje się tabela Fortuna I ligi? W korzystniejszej sytuacji jest Motor, który z dorobkiem 39 punktów zajmuje czwartą lokatę. Do pierwszej Arki Gdynia lublinianie tracą zaledwie cztery punkty i znajdują się w strefie gwarantującej udział w barażach o awans do ekstraklasy. Z kolei Górnik jest tuż za strefą barażową - na siódmym miejscu z dorobkiem 35 punktów. Szósta Miedź Legnica ma tyle samo "oczek", co łęcznianie, a ósma Odra Opole i dziewiąta Wisła Płock mają o punkt mniej. Spójrzmy na czołową dziesiątkę ligi.