Bogdanka LUK Lublin zwyciężyła w Bełchatowie

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Bogdanka LUK Lublin zwyciężyła w Bełchatowie - Zdjęcie główne

foto Dominika Polonis

SportSiatkarze Bogdanki LUK Lublin odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi. W czwartej kolejce rozgrywek żółto-czarni pokonali na wyjeździe PGE GiEK Skrę Bełchatów.

Podopieczni trenera Massimo Bottiego zaczęli spotkanie od świetnego pierwszego seta, w którym wygrali 25:16. W drugiej odsłonie lublinianie podwyższyli prowadzenie w meczu, triumfując 25:22. I choć gospodarze byli lepsi w trzeciej partii, to ostatecznie Bogdanka LUK sięgnęła po trzy punkty, zwyciężając 25:19 w czwartym secie.

Najlepszym zawodnikiem konfrontacji wybrano rozgrywającego Jakuba Nowosielskiego. Dla 30-letniego zawodnika było to pierwsze tego typu indywidualne wyróżnienie w bieżącej kampanii.

Następne starcie czeka zespół z Lublina 10 listopada. Wówczas do hali Globus przyjedzie Trefl Gdańsk.

PGE GiEK Skra Bełchatów - Bogdanka LUK Lublin 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 19:25)

Bełchatów: Konarski 12, Lemański 13, Łomacz 1, Poręba 6, Aciobăniței 14, Lipiński 10, Diez (libero) oraz Mika 1, W. Nowak, M. Nowak i Rybicki

Lublin: Nowakowski 3, Kania 14, Malinowski 14, Ferreira 2, Brand 16, Nowosielski 1, Hoss (libero) oraz Hudzik 2, Schulz 1 i Kędzierski (libero)

Sędziowali: Tomasz Flis i Maciej Kolendowski