Bogdanka LUK Lublin przegrała z klubem z Ukrainy

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Bogdanka LUK Lublin przegrała z klubem z Ukrainy - Zdjęcie główne

foto Dominika Polonis

Sport Siatkarze Bogdanki LUK Lublin doznali siódmej porażki w obecnym sezonie PlusLigi. W 17. kolejce rozgrywek żółto-czarni przegrali na wyjeździe z Barkomem Każanami Lwów. Dla podopiecznych trenera Massimo Bottiego była to druga przegrana z tym przeciwnikiem w bieżącej kampanii.

Każdy z setów zwyciężonych przez gospodarzy był bardzo zacięty i zakończył się grą na przewagi. W pierwszej odsłonie ekipa ze Lwowa prowadziła już 24:21, ale lublinianie obronili trzy piłki setowe i doprowadzili do remisu. Ostatecznie jednak nie wykorzystali szansy na odwrócenie losów wyniku. Najwięcej emocji przyniosła trwająca 39 minut druga partia, którą Barkom wygrał dopiero przy stanie 37:35. Następnie Bogdanka LUK triumfowała w trzecim, najkrótszym secie wieczoru. Wówczas mogło się wydawać, że Marcin Komenda i spółka pójdą za ciosem, lecz do tie-breaka ostatecznie nie doszło. A MVP zawodów został wybrany bardzo dobrze dysponowany w ataku Luciano Palonsky.

Następna kolejka czeka siatkarzy lubelskiego klubu już we wtorek, 23 stycznia. Żółto-czarni zmierzą się wówczas w hali Globus z KGHM Cuprum Lubin. Początek tej konfrontacji zaplanowano o godzinie 17:30.

Barkom Każany Lwów - Bogdanka LUK Lublin 3:1 (29:27, 37:35, 21:25, 29:27)

Lwów: Gueye 8, Kowalow 13, Palonsky 25, Szczurow 10, Tupczij 28, Petrovs 2, Pampuszko (libero) oraz Hołowien, Dardzans i Kuczer 1

Lublin: Komenda 2, Kania 9, Ferreira 21, Brand 12, Schulz 11, Hudzik 3, Thales (libero) oraz Nowakowski 6, Krysiak 1, Malinowski 12 i Wachnik 2

Sędziowali: Marek Lagierski i Mariusz Fiutek