Bogdanka LUK Lublin nie dała szans Ślepskowi Malow Suwałki (ZDJĘCIA)

Opublikowano:
Autor:

SportPełna kontrola nad meczem od pierwszej do ostatniej piłki - tak w skrócie można opisać potyczkę Bogdanki LUK Lublin ze Ślepskiem Malow Suwałki na zakończenie 7. kolejki obecnego sezonu PlusLigi. Poniedziałkowe starcie w hali Globus zostało rozegrane pod dyktando gospodarzy.

Sympatycy żółto-czarnych zastanawiali się przed meczem czy ich ulubieńcy znów wezmą udział w emocjonującym, pięciosetowym thrillerze. Tak było bowiem w czterech z sześciu poprzednich spotkań. Jednak tym razem lublinianie szybko rozprawili się z rywalami, będąc lepszym zespołem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W szeregach gospodarzy dobrze funkcjonowała zagrywka, było zdecydowanie więcej pozytywnych przyjęć, skutecznych bloków oraz zaskakujących dla Ślepska rozwiązań w ataku. Dzięki temu po 84. minutach gry miejscowi zasłużenie mogli cieszyć się z drugiego w tym sezonie zwycięstwa bez straty seta. Bilans pięciu triumfów i dwóch porażek pozwala ekipie Massimo Bottiego zajmować piątą pozycję w tabeli z dorobkiem 15 oczek.

Za najlepszego zawodnika meczu uznano Alexa Ferrierę. Portugalczyk zanotował 16 punktów, trzy asy serwisowe i dwa bloki. Tym samym 32-latek potwierdza, że z każdym kolejnym występem w Bogdance LUK prezentuje coraz wyższą dyspozycję. W składzie przyjezdnych dwoili się i troili byli zawodnicy lubelskiego klubu - Bartosz Filipiak i Konrad Stajer. Obaj jednak nie byli w stanie zapobiec porażce swojego zespołu.

Następna kolejka czeka żółto-czarnych w niedzielę, 26 listopada. Podopieczni trenera Bottiego zmierzą się wówczas na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiecie. Początek rywalizacji z tym zespołem zaplanowano o godzinie 20:30.

Bogdanka LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:20, 25:19, 25:18)

Lublin: Nowakowski 6, Malinowski 13, Kania 6, Komenda 1, Ferreira 16, Brand 9,  Thales (libero) oraz Schulz, Krysiak, Hudzik