Autor: | Zdjęcie: KK

W środę wygrały Superpuchar, teraz zdobyły stolicę. "Mamy w sobie dużo siły i motywacji" - Zdjęcie główne

foto KK

SportKoszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin udanie zainaugurowały sezon 2024/25 w Orlen Basket Lidze Kobiet. W pierwszym meczu rozgrywek podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały na wyjeździe warszawską Polonię.

Do przerwy był remis 36:36. Obie drużyny grały falami i mieszały lepsze okresy z gorszymi. Dlatego po pierwszej kwarcie lublinianki prowadziły różnicą dziesięciu punktów, ale drugą odsłonę przegrały 12:22.

Rozmowa ze sztabem szkoleniowym w przerwie w szatni zdecydowanie pomogła biało-zielonym. Po zmianie stron akademiczki zaprezentowały bowiem bardzo dobrą i zespołową koszykówkę. Szybkie ataki oraz twarda gra w obronie pozwoliły zbudować przewagę, dzięki czemu AZS UMCS przystępował do ostatniej ćwiartki meczu z zaliczką w postaci 11 oczek. Ostatecznie ekipa gości triumfowała 77:59, a powody do zadowolenia ze swojego występu miały przede wszystkim nowa rozgrywająca Stella Johnson (20 pkt, 3/5 celnych rzutów z dystansu, osiem zbiórek i trzy asysty) oraz zawodniczki, które zanotowały double-double: Laura Miskiniene (17 pkt+12 zb), a także Batabe Zempare (15 pkt+11 zb). Kluczem do zwycięstwa była więc dobra walka na tablicach, a także lepsza skuteczność z gry (41% rzutów lublinianek znalazło się w koszu przy 32 procentach przeciwniczek).

Cieszymy się ze zwycięstwa, bo wiedzieliśmy, że w Warszawie zawsze gra się trudno, bo to ciężki teren. W pierwszej połowie dobrze zaczęliśmy, później Polonia zdominowała nas na deskach w drugiej kwarcie, a po ponowieniach rzucała za trzy punkty. Po dużej przerwie to poprawiliśmy i odnieśliśmy przekonującą wygraną podsumował trener Krzysztof Szewczyk.

Polski Cukier AZS UMCS pokazał, że na początku nowego sezonu jest w dobrej formie, ma ciekawy skład i może ponownie walczyć o najwyższe cele na krajowym "podwórku". Świadczy o tym nie tylko wygrana w stolicy, ale także środowe zwycięstwo w starciu o Superpuchar Polski. Jestem pewna, że możemy walczyć o najwyższe cele w lidze, bo chociaż jesteśmy młodą drużyną, to mamy w sobie dużo siły i motywacji. W EuroCup chcemy przejść do kolejnej rundy, ale mamy ciężkich rywali w grupie. Natomiast jeśli będziemy grać tak samo dobrze jak w Superpucharze, to naprawdę możemy awansować – powiedziała Laura Miškinienė, cytowana przez klubowe media.

Już za trzy dni akademiczki zainaugurują grę w międzynarodowych rozgrywkach EuroCup Women, mierząc się w delegacji z francuskim UFAB49 Angers. Początek meczu zaplanowano 9 października o godzinie 18:00.