Alexis rozbiła Politechnikę

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Alexis rozbiła Politechnikę - Zdjęcie główne

SportPszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin stoczyła trudny bój z DGT Politechniką Gdańską. Lublinianki wyszły jednak z tego starcia obronną ręką, dzięki znakomitej postawie Alexis Peterson.

Czwarte w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet Pszczółki słabo rozpoczęły wyjazdowe spotkanie i po pierwszej kwarcie przegrywały dziesięcioma punktami. W kolejnych 10 minutach podopieczne Krzysztofa Szewczyka rzuciły się jednak do odrabiania strat i do przerwy prowadziły już dwoma „oczkami”. Mimo lepszej postawy, po trzeciej kwarcie minimalną przewagę miały gospodynie, które fantastycznie punktowały za trzy. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Pszczółki w ostatniej kwarcie zaprezentowały się naprawdę dobrze i odniosły cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Bohaterką meczu okazała się Alexis Peterson, która z dorobkiem 40 „oczek” ustanowiła nowy rekord punktowy w obecnym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. Wszędobylska Amerykanka dorzuciła do swojego dorobku także 10 asyst. Formą imponowały też m.in. Briana Day (19 pkt, 12 zb) i Kristina Baltić (14 pkt).

DGT Politechnika Gdańska – Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 86:92 (30:20, 18:30, 22:19, 16:23)

DGT: Hudson 24 (4×3), Nayo 18 (4×3), Haryńska 14 (4×3, 4 przech.), Koc 12, Gwizdała 5, Strzelczyk 5, Bujniak 3, Ostrowska 3, Duszkiewicz 2, Mohamed.

Pszczółka: Peterson 40 (10 as., 4×3), Day 19 (12 zb.), Baltić 14, Adamowicz 9, Sklepowicz 5, Labuckiene 4, Pawłowska 1, Szott-Hejmej.