reklama
reklama

Województwo lubelskie: w czwartek zaćmienie Słońca. Będzie można obejrzeć transmisję na żywo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: w czwartek zaćmienie Słońca. Będzie można obejrzeć transmisję na żywo - Zdjęcie główne

Województwo lubelskie: w czwartek zaćmienie Słońca. Będzie można obejrzeć transmisję na żywo | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region W najbliższym czasie będzie można zobaczyć zaćmienie Słońca. Zjawisko atmosferyczne będzie widoczne w Polsce po 6 latach przerwy. Będzie można zobaczyć z niego transmisję na żywo, kręconą przez Karola Wójcickiego - popularyzatora astronomii.
reklama

Zaćmienie Słońca to zjawisko astronomiczne. Powstaje gdy Księżyc znajdzie się między Słońcem a Ziemią i w ten sposób przysłania światło słoneczne. W tym tygodniu będzie szansa zobaczyć to zjawisko. Zaćmienie obejmie Europę i część Azji oraz Ameryki Południowej. 

Z tej okazji Karol Wójcicki - popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage "Z głową w gwiazdach” na Facebooku, przygotuje transmisję na żywo.

- Po sześciu latach przerwy nad Polską ponownie zobaczymy zaćmienie Słońca. Dziesiątego czerwca między 11:55 a 13:53 Księżyc częściowo przysłoni tarcze naszej gwiazdy. Zobacz to NA ŻYWO podczas specjalnego "Z głową w gwiazdach LIVE", które poprowadzi dla Was popularyzator astronomii Karol Wójcicki - czytamy na stronie Facebook "Z głową w gwiazdach".

Zaćmienie najwcześniej zacznie się w północno-zachodniej Polsce, czyli o godzinie 11.38, a najpóźniej, bo po 12.00 w Bieszczadach. Na Lubelszczyźnie zacznie się o 12.01, a tarcza słoneczna będzie przysłonięta przez księżyć w 7,6 procentach. Zaćmienie potrwa ok. 2 godzin.

Zjawisko należy oglądać tylko i wyłącznie przez zaćmieniowe okulary lub specjalistyczne filtry słoneczne dla instrumentów optycznych, ekrany, aparat fotograficzny podłączony do teleskopu.. Nie należy oglądać go przez np. aparat fotograficzny, lornetkę i teleskop.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama