Trzydziestu uczniów z Tomaszowa Lubelskiego zakażonych koronawirusem

Prowadzone jest dalsze dochodzenie epidemiologiczne - podają przedstawiciele wojewody lubelskiego | foto Pixabay

region Są już wyniki badań podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Tomaszowie Lubelskim. Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 30. uczniów. Wcześniej zakażenia wykryto u 36. pracowników.

Dominik Smagała

Opublikowano: 18 września 2020 14:33 | Aktualizacja: 18 września 2020 14:33

W piątek przed godz. 15 informowaliśmy o zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 u 36. spośród 68. pracowników ośrodka szkolno-wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim. Wówczas nie były jeszcze znane wyniki badań próbek pobranych od ponad 80 wychowanków placówki. Informację na ten temat podano po godz. 16.

 

"Informuję, że na dzień 18 września 2020 r., na godzinę 15.00, u 36 nauczycieli i pracowników oraz u 30 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Tomaszowie Lubelskim potwierdzono badaniami laboratoryjnymi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Prowadzone jest dalsze dochodzenie epidemiologiczne.  Wojewoda Lubelski pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi i jest gotowy do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur" - czytamy w komunikacie rzeczniczki prasowej wojewody lubelskiego.

 

Takiego ogniska koronawirusa SARS-CoV-2 w placówce oświatowej w naszym regionie jeszcze nie było.

 

- Może się skala zakażeń rozszerzyć, może być znacznie większa. Boimy się zablokowania szpitala przez zbyt dużą ilość pacjentów. Izolatorium w Tomaszowie Lubelskim jest już gotowe do otwarcia. Mamy tam kilkanaście miejsc, tam kierowani będą głównie dorośli nie wymagający hospitalizacji, ale ci, którzy nie mogą być objęci izolacją domową - wyjaśnia Lech Sprawka.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.