Reklama

Tajemniczy urzędnik dostał 56 tys. zł nagrody

Opublikowano:
Autor:

Tajemniczy urzędnik dostał 56 tys. zł nagrody - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Rządzony przez Jarosława Stawiarskiego z PiS Urząd Marszałkowski w Lublinie na wniosek jednej z fundacji ujawnił, jakich nagród udzielił pracownikom w 2019 roku.

Zestawienie nagród dla urzędników UMWL za 2019 rok ujawniła lubelska Fundacja Wolności, która zwróciła się do władz województwa o przedstawienie tych danych. Z informacji wynika, że instytucja w ub.r. przeznaczyła na nagrody w sumie 6,5 mln zł. Jak zauważają przedstawiciele Fundacji Wolności, to prawie trzykrotnie więcej niż rok wcześniej. Dla porównania, w 2019 roku w Urzędzie Miasta Lublin, który zatrudnia więcej pracowników niż UMWL oraz w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, suma nagród dla urzędników w 2019 roku była na poziomie po około 2 mln zł.

Rekordzista bez nazwiskaUMWL ujawnił nazwiska 26 nagrodzonych urzędników. To osoby pełniące funkcje publiczne w instytucji. W pozostałych przypadkach władze samorządu wojewódzkiego podały wartości poszczególnych nagród dla pracowników, ale nie ujawniły personaliów tych urzędników. Powód? Według szefostwa UMWL ci pracownicy nie pełnią funkcji publicznych. W sumie nagrodzonych zostało 1133 urzędników. Najmniejsze nagrody wyniosły 100 zł. Według wyliczeń Fundacji Wolności średnia wysokość nagrody to 5,8 tys. zł.

I to właśnie jeden z pracowników, którego nazwiska nie ujawniono, otrzymał najwyższą nagrodę - aż 56 tys. zł. "Za wzorowe i sumienne wypełnianie obowiązków służbowych, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości, koordynacja zadań o złożonym charakterze, samodzielne poszukiwanie informacji i dobrych praktyk prowadzących do zwiększenia efektywności wykonywanych zadań" - głosi uzasadnienie.


Zasłużyli się

Niemałe premie otrzymali też dobrze znani na naszych terenach byli samorządowcy. Były burmistrz Lubartowa - Janusz Bodziacki, który szefuje Departamentowi Środowiska i Zasobów Naturalnych, zainkasował 23 tys. zł. "Za zaangażowanie w pracę zawodową, podnoszenie jej efektywności oraz wzorową organizację pracy Departamentu i wykonywanie zadań przekraczających podstawowy zakres obowiązków" - czytamy w uzasadnieniu.

Były wójt gminy Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim - Radosław Kozak, który jest p.o. szefa Kancelarii Sejmiku, otrzymał natomiast 17 tys. zł w ramach nagród. Z kolei bialski radny miejski - Dariusz Litwiniuk, będący jednocześnie kierownikiem filii UMWL w Białej Podlaskiej, dostał 22 tys. zł nagród w ub.r.


"Należało się"

Wysokość nagród przyznanych w UMWL spotkała się ze sporą krytyką. "Czemu tak mało? Przecież ta władza czego nie dotknie w naszym regionie, to zamienia w złoto - dla swoich" - kpił w mediach społecznościowych lubelski senator Jacek Bury. "Cała Polska jest zszokowana" - pisał z kolei europoseł Krzysztof Hetman.

Wywołany do tablicy marszałek Jarosław Stawiarski tłumaczył się z nagród w specjalnym przemówieniu internetowym.

- Te 6,5 mln zł nie pochodzi w całości z budżetu województwa. 2,5 mln zł pochodzi z województwa, reszta ze środków unijnych. To są pieniądze na nagrody, finansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego - wyjaśnił marszałek. - Pod koniec 2018 roku groziła nam realna utrata środków z RPO. Dzięki przyspieszeniu prac i zaangażowaniu pracowników nie straciliśmy 574 mln zł dla Lubelszczyzny - bronił swoich podwładnych Jarosław Stawiarski.

Szef Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie dodał, że urzędnicy zasłużyli na takie nagrody.

- One są uzasadnione. Pracownicy mają rodziny, zasługują na godne zarobki za swoją pracę - stwierdził. - Pracownicy często pracują po godzinach, zabierają pracę do domu, na weekendy. To jest godna płaca - dodał.

Marszałek zarzucił samorządowcom koalicji PO i PSL, że ci w poprzedniej kadencji w UMWL, a konkretnie w 2018 roku przeznaczyli na nagrody o 300 tys. zł więcej niż obecne władze województwa. 

- Byliście sprytniejsi, bo ukryliście nagrody w stałych dodatkach - skwitował.


Nagrody otrzymali:

Bieniek Małgorzata 7,7 tys. zł

Bodziacki Janusz 23 tys. zł

Domański Artur 23 tys. zł

Flis Emilia 17 tys. zł

Grabarczyk Piotr 28,5 tys. zł

Janicka Gabriela 22,5 tys. zł

Kozak Radosław 17 tys. zł

Litwiniuk Dariusz 22 tys. zł

Mocior Elżbieta 45 tys. zł

Petla Milena 10 tys. zł

Płocica-Poślednik Ewa 25 tys. zł

Polakowski Bartłomiej 1,9 tys. zł

Policha Joanna 5,9 tys. zł

Prus Elżbieta 15 tys. zł

Puchajda Adam 20 tys. zł

Rybaczuk Daniel 6 tys. zł

Sadurski Marek 2,7 tys. zł

Siek Marta 23,5 tys. zł

Sokołowska Lidia 22,6 tys. zł

Szafran Kinga 5 tys. zł

Szałachwiej Ewa 22 tys. zł

Tajer Krzysztof 5 tys. zł

Tarkowski Mirosław 8 tys. zł

Tłuczek Mariusz 9 tys. zł

Wasilewski Andrzej 3,4 tys. zł

Załoga Zbigniew45 tys. zł


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE