Reklama

Ponad 10 tysięcy złotych kary dla macedońskiego przewoźnika

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD w Lublinie

 Ponad 10 tysięcy złotych kary dla macedońskiego przewoźnika  - Zdjęcie główne

foto WITD w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Podczas powrotu z Białorusi macedoński przewoźnik został skontrolowany przez inspektorów z WITD w Lublinie. Okazało się, że w pojeździe ma zamontowany wyłącznik tachografu.

Do incydentu doszło w czwartek (4 czerwca) na drodze krajowej nr 68 w okolicach terminala celnego w Koroszczynie. Inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą zarejestrowany w Macedonii.


Wyłączony tachograf


Już wstępna kontrola wykazała, że tachograf działa nieprawidłowo. Pojazd został skierowany do najbliższego serwisu tachografów, gdzie dokonano szczegółowej kontroli. Przypuszczenia inspektorów okazały się trafne. Kontrola wykazała, że instalacja tachografu została zmodyfikowana i wyposażona w dodatkowe sterowanie blokujące działanie tachografu. Dodatkowe elementy zdemontowano i przywrócono do stanu fabrycznego.


Kara dla przewoźnika


Kierowca będzie kontynuował podróż po uiszczeniu kaucji na poczet grożącej kary pieniężnej w wysokości 10 tys. zł. Dodatkowo musi liczyć się z pokryciem kosztów serwisu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE