Oszuści deklarują pomoc w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwach transportowych

foto witd.gorzow.pl

region Inspekcja Transportu Drogowego przestrzega przed oszustami, którzy deklarują pomoc w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwach transportowych. Za proponowaną usługę żądają wpłaty kilku tysięcy złotych na wskazany rachunek bankowy.

RW

Opublikowano: 20 maja 2020 18:35 | Aktualizacja: 20 maja 2020 18:39

Inspekcja Transportu Drogowego dostała w ostatnich dniach kilka zgłoszeń od przewoźników, którzy otrzymali e-maile od oszustów, proponujących m.in. uniknięcie kontroli w przedsiębiorstwie.


- Oszuści wysyłają e-maile do konkretnych firm transportowych. Z treści e-maili wynika, że firmy zostały wytypowane poprzez losowanie do kontroli, którą rzekomo ma przeprowadzić Inspekcja Transportu Drogowego. Aby uwiarygodnić „ofertę” i przekonać przewoźnika do wpłaty środków pieniężnych twierdzą, że kontrola z założenia ma zakończyć się ujawnieniem nieprawidłowości i zastosowaniem wysokich kar – informuje o mechanizmie działania oszustów ITD.


Należy, więc uważać na coraz sprytniejsze metody oszustów i z ostrożnością podchodzić do wszystkich tego typu wiadomości. Należy nie przekazywać nieuprawnionym osobom żadnych dokumentów związanych z działalnością transportową oraz powiadomić o takich działaniach odpowiednie organy. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.