Nowe mieszkanie do samodzielnego wykończenia. Dlaczego warto?
Nowe mieszkania w Lublinie stanowią bardzo kuszącą opcję. Często możemy kupić je w atrakcyjnej cenie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na dopiero rozpoczętą inwestycję. Kupując mieszkanie na etapie tzw. dziury w ziemi, możemy liczyć na rabaty i zniżki i w efekcie stać się właścicielami nowego lokum w dobrej cenie. Jest jednak jedno „ale” – na takie mieszkanie musimy zaczekać nawet ponad 2 lata, w tym czasie spłacać kredyt i dodatkowo wynajmować mieszkanie. To koszty, które warto uwzględnić w swoim budżecie.
Mieszkania w Lublinie od dewelopera mogą zostać zaaranżowane w taki sposób, jaki chcemy. Kupując je odpowiednio wcześniej, mamy możliwość wprowadzenia tzw. zmian lokatorskich i tym samym dopasowania mieszkania do swoich indywidualnych potrzeb. Ich koszt jest zwykle niższy niż przeróbki w już gotowej nieruchomości.
Nie należy jednak zapominać, że na samym zakupie lokalu nasze wydatki związane z jego przygotowaniem do zamieszkania się nie kończą – przed nami jeszcze wykończenie nieruchomości, które w dzisiejszych czasach wymaga sporych nakładów finansowych. Trudno oszacować jego koszt na etapie zakupu, zwłaszcza jeśli prace wykończeniowe rozpoczną się dopiero za wiele miesięcy.
Używanie mieszkania w Lublinie. Czy okazja zawsze jest okazją?
Z uwagi na wysokie koszty wykończenia nowego mieszkania, wiele osób decyduje się na zakup mieszkania używanego od osoby prywatnej. Takie rozwiązanie jest doskonałym wyborem dla ludzi, który w krótkim czasie po zakupie chcą zamieszczać w nowej nieruchomości. Kupując gotowe do wprowadzenia mieszkanie, jego remont możemy odłożyć w czasie lub zupełnie go uniknąć. W przypadku używanych mieszkań, zwłaszcza znajdujących się w starym budownictwie, zawsze należy jednak liczyć się z dodatkowymi wydatkami – wady mogą wyjść na jaw dopiero w trakcie korzystania z nieruchomości, a naprawa tych poważnych wiązać się z wysokimi kosztami.
Na używane mieszkania w Lublinie najczęściej decydują się osoby poszukujące okazji cenowych. Negocjując z osobą prywatną, mamy zwykle znacznie większe szanse na uzyskanie rabatu lub zbicie ceny do zadowalającego nas poziomu. W cenie mieszkania możemy wynegocjować sobie miejsce postojowe i komórkę lokatorską, a niekiedy także wyposażenie mieszkania. W efekcie, mamy szansę kupić gotową do zamieszkania nieruchomość w cenie niższej niż zapłacilibyśmy za nowe mieszkanie w stanie deweloperskim. Dodatkowym argumentem jest zniesienie podatku PCC na zakup pierwszego mieszkania, które obowiązuje od 31 sierpnia 2023 r.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.