Reklama

Reklama

Jacy specjaliści poszukiwani są w Lublinie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jacy specjaliści poszukiwani są w Lublinie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Lublin to miasto, które określane jest jako jeden z gigantów branży BPO, posiadając jednocześnie duży ośrodek gospodarczy i węzeł naziemny oraz lotniczy. Wszystko to sprawia, że w mieście tym największy odsetek działalności gospodarczych przypada na handel i naprawę pojazdów samochodowych, budownictwo i działalność naukową oraz techniczną. Co to oznacza dla rynku pracy? Jacy specjaliści są tutaj poszukiwani? Warto się temu przyjrzeć.

Reklama

Kto znajdzie pracę w Lublinie?

W Lublinie można spotkać się z wieloma deficytowymi zawodami, przez co o pracę jest stosunkowo nietrudno. Którzy pracownicy są szczególnie poszukiwani?

  • Branża budowlana – tutaj poszukiwani są pracownicy z przeróżnymi umiejętnościami i uprawnieniami. Znajdzie się miejsce dla techników budownictwa, inżynierów, jak i kierowników budowy. Na popyt liczyć mogą również cieśle, betoniarze, tynkarze, murarze, jak i pracownicy obsługujący sprzęt do robót ziemnych. Również osoby bez specjalistycznych kwalifikacji są potrzebne do pracy w zakresie robotnika budowlanego.
  • Branża przemysłowa – brakuje tutaj zarówno osób z dużym doświadczeniem, jak i pracowników fizycznych do wykonywania prac prostych. W deficycie znajdują się takie branże, jak motoryzacyjna, maszynowa, cukiernicza, obuwnicza, chemiczna, poligraficzna, metalurgiczna, jak i odzieżowa oraz meblowa. 
  • Branża TSL – w przypadku transportu, spedycji i logistyki znajdzie się miejsce pracy dla dostawców, kurierów, magazynierów, jak i kierowców ciężarówek i autobusów.
  • Branża IT – każdy, kto potrafi programować na pewno znajdzie w Lublinie pracę. Przydadzą się również administratorzy baz danych, jak i pracownicy sprzedaży internetowej. Co ważne, można szukać zatrudnienia w tym mieście, nawet w nim nie mieszkając – warto spojrzeć na oferty na Aplikuj.pl.
  • Branża usług – praca znajdzie się dla szefów kuchni, piekarzy, fryzjerów, kosmetyczek, jak i sprzątaczek.

Jak widać, pracy w Lublinie jest bardzo dużo. Warto jednak wiedzieć, że istnieją też zawody, które znajdują się tam w nadwyżce. O których mowa?

Lublin – jakie zawody są w nadwyżce?

Niestety nie każdy powinien przyjeżdżać do Lublina w celu znalezienia pracy – niektórych pracowników jest tam zwyczajnie za dużo, co stwarza wielką konkurencję i mniejsze prawdopodobieństwo zatrudnienia. O kim tutaj mowa?

Tutaj znalazły się osoby, które związanie są z pracą biurową, jak i finansową. W nadwyżce znalazły się takie zawody, jak agenci ubezpieczeniowi, bibliotekarze i bibliotekoznawcy oraz archiwiści. Pracy nie powinni szukać tutaj również politolodzy, historycy, filozofowie, sekretarki, recepcjoniści, jak i pracownicy administracji publicznej.

Specjaliści z branży sportowej i kulturowej też nie znajdą tutaj pracy z łatwością. Z tego powodu wszelcy instruktorzy sportowi i animatorzy kultury powinni szukać w innych miejscach.

Jak szukać pracy w Lublinie?

Jeśli jesteśmy w posiadaniu umiejętności, które są pożądane w Lublinie, czas na poszukiwania pracy. Tutaj najlepiej sprawdzą się specjalistyczne serwisy, na których pracodawcy zamieszczają swoje oferty. Jest to dziś najbardziej popularna opcja. Jest szczególnie przydatna dla tych, którzy dopiero myślą o przeprowadzce do Lublina – w tym sposób nie przyjadą z niczym. Dla zainteresowanych kwestiami finansowymi znalezionych ofert warto skorzystać ze strony https://www.aplikuj.pl/kalkulator-wynagrodzen, gdzie można z łatwością obliczyć swój potencjalny przychód.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy