Reklama

Reklama

Koronawirus w szkole w Niemcach. Zakażenie wykryto u pracownika placówki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Koronawirus w szkole w Niemcach. Zakażenie wykryto u pracownika placówki - Zdjęcie główne

- Stan zdrowia zakażonego pracownika szkoły jest dobry - informuje dyrektor placówki | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Powiat lubelski Część klas Technikum i Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach musi tymczasowo przejść na nauczanie hybrydowe. Wszystko przez koronawirusa - zakażenie wykryto u jednego z pracowników.

Reklama

W piątek (25 września) i najbliższy poniedziałek osiem klas Technikum oraz dwie klasy Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach będą uczyć się w systemie zdalnym, czyli z domu. Pozostałe cztery klasy z tej placówki uczą się normalnie, w budynku szkoły. To działania podjęte w oparciu o wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie ze względu na pojawienie się przypadku potwierdzonego COVID-19 u jednego z pracowników szkoły.

 

- We wtorek wracamy do normalnej pracy. Uczniowie z klas, które uczą się zdalnie, nie przebywają na kwarantannie ani pod nazdorem epidemiologicznym. To takie profilaktyczne oddalenie - uspokaja Elżbieta Rudnicka, dyrektor ZSP w Niemcach. - Przedstawiciele powiatowego inspektora sanitarnego uczulali nas, by zalecić obserwowanie się uczniów i pracowników w kierunku objawów. Nie mamy więcej wskazówek. Działamy w oparciu o procedury obowiązujące w takiej sytuacji: opinię sanepidu, zgodę organu prowadzącego, informację do kuratorium - dodaje dyrektor.

 

To pierwszy przypadek, gdy zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 wpływa na funkcjonowanie ZSP w Niemcach.

 

- Stan zdrowia zakażonego pracownika szkoły jest dobry. Wszyscy pozostali pracownicy szkoły nie wykazują żadnych objawów chorobowych, są zdrowi.  Pracują na normalnych zasadach, są w szkole - zaznacza Elżbieta Rudnicka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE