Reklama

Reklama

Gmina Niemce: Dwukrotna podwyżka dla wójta Krzysztofa Urbasia

Opublikowano: wt, 11 sty 2022 09:39
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Gmina Niemce: Dwukrotna podwyżka dla wójta Krzysztofa Urbasia - Zdjęcie główne

Nowe wynagrodzenie wypłacane będzie wójtowi z wyrównaniem od 1 sierpnia | foto DSM/Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Powiat lubelski Zarobki Krzysztofa Urbasia przekraczają 20 tys. zł - tak jednogłośnie zdecydowała Rada Gminy Niemce. To niemal dwukrotna podwyżka. Ile dostanie "na rękę"?

Reklama

Zgodnie z nowymi przepisami narzuconymi na samorządy przez Radę Ministrów, także radni z gminy Niemce podnieśli wynagrodzenie wójtowi.

20 020 zł brutto - tyle miesięcznie zarabia wójt gminy Niemce, który rządy sprawuje już trzecią kadencję z rzędu. Ile trafi do kieszeni Krzysztofa Urbasia? Na czysto zarobi on około 14 200 zł.

 

Dotychczas wójt zarabiał 10620 zł brutto, taką pensję radni przyznali mu w listopadzie 2018 roku, tuż po rozpoczęciu bieżącej kadencji. W połowie 2018 roku radni obniżali wójtowi wynagrodzenie, wtedy ucięli mu zarobki o nieco ponad 1300 zł. To także był wymóg narzucony przez rządzących.

- To powrót do tego, co powinien zarabiać włodarz gminy, szczególnie tak dużej. Ustawodawca chyba doszedł do refleksji i wycofał się z tego, co zrobił. Dużo jest w gminie pracy, dużo się w gminie dzieje. A za dużo pracy wypada mieć odpowiednie wynagrodzenie - powiedział na forum Kamil Rarak, wiceprzewodniczący Rady Gminy.

Podczas sesji uchwałę uzasadniał Michał Tarnowski, kierownik Referatu Inwestycji. Podał, ile pieniędzy wydano w bieżącej kadencji, czyli od 2019 roku, na remonty, budowy i gminne zakupy w poszczególnych miejscowościach.

- Pozyskaliśmy 2,5 mln zł na rozbudowę szkoły w Nasutowie, 4,25 mln zł na rozbudowę szkoły Rudce Kozłowieckiej i 5 mln zł na rozbudowę szkoły w Jakubowicach Konińskich. Będziemy wnioskować o kolejne dotacje z Polskiego Ładu, jeśli będzie taka możliwość - uzupełniał wójt Krzysztof Urbaś.

- Zarzuty tych, którzy mówili, że gmina została zadłużona, którzy sceptycznie byli nastawieni do tych paru złotych pożyczonych, nijak się mają do tego, co zostało zrobione - wytykał Marek Podstawka, przewodniczący Rady Gminy Niemce.

Za przyjęciem uchwały o podwyżce dla wójta zagłosował komplet 15. radnych. Nowe wynagrodzenie, czyli około 14 200 zł "na rękę", wypłacane będzie wójtowi z wyrównaniem od 1 sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 dni temu | ocena +0 / -0

  HeHe

  Można panie wójcie, można kurła można. No mnie wolno wszystko, a nawet szypppko. A dyrektor żłobka zię tłumaczy przed kamerami. Nilans wójcie musi się zgadzać. Pierdolony polski (NIE)ład

 • 8 dni temu | ocena +2 / -0

  Mieszkanka

  A ja się zapytam ile obecnie zarabia jego zastępa Smolarz czy też dostał podwyżkę w jakiej wysokości i czy z wyrównaniem od sierpnia ?

 • 8 dni temu | ocena +3 / -0

  Cda

  Ciekawe czy równie wybitna radna o tym nazwisku głosowała za

 • 8 dni temu | ocena +2 / -0

  Jxx

  Jak się ma taką wypłatę to można zlikwidować MPK w gminie i taxi jeździć nie martwić się o resztę co jeździ MPK.

 • 9 dni temu | ocena +2 / -0

  XX

  I na tej samej sesji podnieśli opłaty za żłobek z 280 na 812,

 • 9 dni temu | ocena +2 / -0

  Wspomozmy go

  Wybitny specjalista na wlasym garnuszku by sibie noe poradzil.