Reklama

Reklama

Lublin: Największa niepubliczna uczelnia przygotowuje się do roku akademickiego. Są nowości w trybie nauczania i nowy rektor

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Największa niepubliczna uczelnia przygotowuje się do roku akademickiego. Są nowości w trybie nauczania i nowy rektor - Zdjęcie główne

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie przygotowuje się do nadchodzącego roku akademickiego. W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, uczelnia ma kilka rozwiązań w tym np. wdrożenie dla studentów laboratoriów w chmurze. Oprócz tego, zmienił się rektor.

Reklama

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji przy ul. Projektowej w Lublinie to największa niepubliczna uczelnia w województwie lubelskim. Została założona w 2000 roku. Obecnie uczelnia kształci na trzynastu kierunkach I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich prowadzonych w ramach trzech wydziałów i są to: Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Wydział Nauk o Człowieku i Wydział Transportu i Informatyki. Jest też możliwość podjęcia studiów podyplomowych z zakresu finansów, administracji, informatyki, pedagogiki oraz psychologii.

- 21 lat temu wyznaczyliśmy sobie bardzo ambitne cele. Wizja Uczelni naszych marzeń była oparta na konsekwentnie realizowanym precyzyjnym planie, który pozwalał nam na ciągły rozwój i konsekwentne budowanie marki Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Myślę, że dziś z dumą i satysfakcją możemy powiedzieć, że większość naszych marzeń się spełniła i że WSEI jest Uczelnią na miarę XXI wieku - mówi Teresa Bogacka Kanclerz WSEI.

W związku z rozpoczęciem w październiku, nowego roku akademickiego uczelnia od kilku miesięcy przygotowywała się do różnych wariantów rozwoju sytuacji epidemicznej. Chodzi o pracę hybrydową, zdalne nauczanie, przygotowywanie materiałów w wersji online. Nowością na skalę krajową są wdrażane dla studentów laboratoria w chmurze. Do tej pory studenci korzystali z dostępu do specjalistycznego oprogramowania w trakcie zajęć i odbywając ćwiczenia w budynku uczelni. Teraz, dostęp do licencjonowanych programów np. w laboratorium Cyberbezpieczeństwa, będzie nieograniczony czasowo i lokalizacyjnie. Student ze swojego komputera z dostępem do Internetu będzie mógł pracować na specjalnie dla niego skonfigurowanych, spersonalizowanych stacjach roboczych znajdujących się w chmurze uczelni. Nie będzie miało znaczenia jaki system operacyjny jest na jego komputerze oraz jakie są jego parametry wydajnościowe.

Uczelnia w swojej ofercie edukacyjnej posiada różne kierunki i specjalności kształcenia. Szczególnym zainteresowaniem kandydatów od wielu lat cieszą się takie kierunki jak: Psychologia, Zarządzanie, Informatyka, Pielęgniarstwo i Mechatronika.

- W przypadku np. Psychologii jest to przede wszystkim doświadczona i profesjonalna kadra dydaktyczna, a także ciągła inwestycja w laboratoria np. psychologii eksperymentalnej. Jeszcze w tym roku otworzymy nowoczesne "Centrum wsparcia zdrowia psychicznego i terapii dzieci i młodzieży”, tak potrzebne przecież w czasach pocovidowych - dodaje Teresa Bogacka.

Uczelnia podkreśla, że z kolei swoją popularność kierunek Zarządzanie - realizowany w dwóch językach polskim i angielskim, zawdzięcza praktycznemu oraz nowatorskiemu podejściu do nauki na tym kierunku. Wykładowcami poza kadrą akademicką są szefowie firm, instytucji, menedżerowie. Jednocześnie stale wzrasta zainteresowanie studiowaniem Informatyki. Uczelnia kształci specjalistów w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. W ubiegłym roku w WSEI zostało otwarte Laboratorium Cyberbezpieczeństwa. Kilku studentów WSEI dołączyło do grona Cyfrowych Ambasadorów Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, z którym uczelnia podpisała umowę o współpracy.

Również w strukturze uczelni nastąpiło kilka zmian. Od 1 września nowym rektorem jest prof. WSEI, dr hab. n. med. Mirosław J. Jarosz, który zajął miejsce prof. dr hab. Marka Żmigrodzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy