Reklama

We wrześniu kolejne pokazy na Fontannie Multimedialnej w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

We wrześniu kolejne pokazy na Fontannie Multimedialnej w Lublinie - Zdjęcie główne

Urząd Miasta wrześniowy harmonogram pokazów na Fontannie Multimedialnej na Placu Litewskim. Pierwszy w piątek (4 września). | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Urząd Miasta przedstawił wrześniowy harmonogram pokazów na Fontannie Multimedialnej na Placu Litewskim. Pokazy będą odbywać się w piątki i soboty o 21.00. Przygotowano pięć różnych spektakli.

- W najbliższych tygodniach odbędzie się czternaście prezentacji światło – woda – dźwięk, w tym tegoroczna premiera – Legenda o Czarciej Łapie oraz pokazy Anioły Lubelskie, Sen o Mieście, Unia Narodów, Historia Placu Litewskiego na wesoło i Wydarzenia Kulturalne. W trakcie pokazów, prosimy Mieszkańców o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie zasad bezpieczeństwa. 26 września to ostatni dzień prezentacji widowisk w 2020 roku - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Harmonogram

 

piątek (4 września) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne

sobota (5 września) – Czarcia Łapa, Sen o mieście  

 

piątek (11 września) – Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na wesoło      

sobota (12 września) – Czarcia Łapa, Unia Narodów

 

piątek (18 września) – Czarcia Łapa, Sen o mieście           

sobota (19 września) – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie

 

sobota (26 września) – Czarcia Łapa, Unia Narodów                                  

 

Opisy pokazów

 

Pokaz "Czarcia łapa" to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski - scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka - muzyka i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.

 

Z kolei "Unia Narodów" to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz - Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka - Piotr Bańka, wykonanie - Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.

 

Zaś "Anioły Lubelskie" są 12-minutową prezentacją multimedialną w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązującą do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com.

 

Natomiast "Sen o Mieście" to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

 

Kolejnym spektaklem jest "Historia Placu Litewskiego na wesoło", czyli pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią Placu Litewskiego, z uśmiechem i nieco przekornie przedstawiają 5 scen z Placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

 

Ostatni pokaz to "Wydarzenia Kulturalne", który prezentuje najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne w Lublinie. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE