Reklama

Reklama

W środę debata "Dialog kultur w Europie i Lublinie”. Na spotkanie zaproszono m.in. Hannę Suchocką - byłą premier RP

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

W środę debata "Dialog kultur w Europie i Lublinie”. Na spotkanie zaproszono m.in. Hannę Suchocką - byłą premier RP - Zdjęcie główne

W środę debata "Dialog kultur w Europie i Lublinie”. Na spotkanie zaproszono m.in. Hannę Suchocką - byłą premier RP | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W środę (30 września) o 19.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu „Lublin Ekumeniczny 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie”. W debacie weźmie udział m.in. Hanna Suchocka - była premier RP.

Reklama

"Lublin Ekumeniczny 2020" jest cyklem spotkań, wspólnych modlitw i wydarzeń kulturalnych oraz przygotowaniem do II Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznym „Jerozolima – Lublin. Miasta dialogu 2021” (23-25 listopada 2021 Jerozolima; Watykańskie Centrum Notre Dame). W program zaangażowane są Kościoły chrześcijańskie Lublina: Adwentystów Dnia Siódmego, Ewangelicko-Augsburski, Polskokatolicki, Prawosławny, Rzymskokatolicki, Zielonoświątkowy oraz wspólnota ekumeniczna Chemin Neuf. Cykl spotka zaczął się 19 lutego, ale z powodu pandemii koronawirusa spotkania zawieszono do 2 września. Ostatnie odbędzie się 16 grudnia. W programie cyklu są debaty, wykłady oraz Festiwal Organowy. 

 

W debacie „Dialog kultur w Europie i Lublinie” spotkają się była premier RP prof. Hanna Suchocka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), bp Jerzy Samiec (Polska Rada Ekumeniczna), dr Krzysztof Żuk (prezydent Lublina) i moderator prof. Sławomir Jacek Żurek - kierownik Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej KUL.

 

- Katolicki Uniwersytet Lubelski jest współorganizatorem środowego spotkania ekumenicznego, którego część pierwsza odbędzie się w Archikatedrze Lubelskiej, a część druga, czyli debata na temat Lublina i Europy w kontekście wielokulturowej tradycji i współczesności będzie miała miejsce w Trybunale Koronnym - mówi prof. Sławomir Jacek Żurek. 

 

Dyskusję poprzedzi nabożeństwo ekumeniczne w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 18.00 pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, podczas którego kazanie wygłosi bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburgskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE