Reklama

Reklama

Od czwartku "Życie animowane" w lubelskim, wirtualnym Kinie CSK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Od czwartku "Życie animowane" w lubelskim, wirtualnym Kinie CSK - Zdjęcie główne

Produkcja opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda - autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie | foto Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W ramach wirtualnego Kina CSK od 3 grudnia będzie można obejrzeć animowany dokument "Życie animowane". Opowiada on historię autystycznego chłopca, który dzięki bajkom Disneya zaczyna porozumiewać się z rodziną.

Reklama

Z powodu obostrzeń epidemicznych kina w całym kraju pozostają zamknięte, w tym równiez kino w Centrum Spotkania Kultur. Choć osobiście nie można wybrać się na film, to instytucja przygotowała ofertę online, do której należy m.in. wirtualne Kino CSK, a produkcje można oglądać na platformie internetowej MOJEeKINO.PL. Od czwartku (3 grudnia) od godziny 9.00 będzie można obejrzeć amerykańsko-francuski, animowany dokument pt. "Życie animowane". W obsadzie znaleźli się m.in. Jonathan Freeman, Gilbert Gottfried, Owen Suskind, Ron Suskind. Reżyserem jest Roger Ross Williams - laureat Nagrody Akademii Fimowej, czyli Oscara, którego krótkometrażowy dokument „Muzyka Prudence” pokonał w oscarowej rywalizacji m.in. polskiego „Królika po berlińsku” Bartka Konopki.

 

Produkcja powstała na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda - dziennikarza i laureata Nagrody Pulitzera. Opowiada historię 23-letniego Owena Suskinda - autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie. 

 

- „Życie animowane” to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną - czytamy w opisie produkcji. 

 

Dokument był nominowany do 12 nagród, w tym do Oscara za "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny". Zdobył dwie: pierwsza to "Sundance" dla najlepszego reżysera filmu dokumentalnego, a druga "Critics’ Choice Documentary" dla najsympatyczniejszego bohatera filmu dokumentalnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE