Reklama

Reklama

Lubelska Galeria Labirynt zachęca do obejrzenia picture book'a "Tej drogi nigdy nie było"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Galeria Labirynt w Lublinie

Lubelska Galeria Labirynt zachęca do obejrzenia picture book'a "Tej drogi nigdy nie było" - Zdjęcie główne

Lubelska Galeria Labirynt zachęca do obejrzenia picture book'a "Tej drogi nigdy nie było" | foto Galeria Labirynt w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Galeria Labirynt przygotowała wirtualnego picture book'a pt. "Tej drogi nigdy nie było" w którym grafiki i animacje dopełniają współczesną parafrazę starożytnego tekstu o Gilgameszu - legendarnym królu sumeryjskiego miasta Unug.

Reklama

Z powodu stanu epidemicznego jakiś czas temu weszły w życie nowe obostrzenia w ramach których m.in. zamknięte są instytucje kultury. Dlatego Galeria Labirynt przeniosła swoją działalność do internetu. Można np. odwiedzać wirtualne wystawy i angażować się w różne aktywnośći. Jednym z projektów jest picture book, czyli książka obrazkowa pt. "Tej drogi nigdy nie było". 

 

- Projekt dla miłośników pięknych ilustracji oraz niezwykłych opowieści. „Tej drogi nigdy nie było” to łączący słowo i obraz interaktywny i multidyscyplinarny projekt, w którym grafiki i animacje dopełniają współczesną parafrazę starożytnego tekstu o Gilgameszu - informuje Galeria Labirynt w Lublinie.

 

Pod adresem gilgamesz.com.pl można zapoznać się z picture bookiem. Z tej samej strony internetowej można ściągnąć publikację w formie e-booka. Ksiażkę przygotowała Maja Starakiewicz, która jest doktorantką na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, projektuje dla instytucji edukacyjnych: muzeów i centrów nauki. Oprócz tego, organizuje warsztaty i prelekcje, lubi łączyć obraz z tekstem. 

 

Sam „Epos o Gilgameszu” to zabytek literatury Sumeru o tematyce na pozór odległej i nieaktualnej w kontekście realiów XXI wieku, często niezrozumiały przez archaiczną formę. Gilgameusz był legendarnym królem sumeryjskiego miasta Unug i w dwóch trzecich był bogiem, a w jednej trzeciej człowiekiem. 

 

- Kiedy jednak przełożenia tej historii na współczesny język literacki i wizualny dokonuje ilustratorka i projektantka graficzna, która związkami ilustracji i literatury zajmuje się nie od dziś, powstaje multimedialne dzieło sztuki. Przygody króla miasta Uruk, postaci zarówno historycznej, jak i mitologicznej, okazują się być fascynującą opowieścią o miłości, poszukiwaniu sensu życia, walce z przemijaniem oraz odwiecznym konflikcie pomiędzy naturą i kulturą – a to tylko niektóre z jej wątków - dodaje Galeria Labirynt. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE