Muzeum Wsi Lubelskiej otwarte dla zwiedzających

Muzeum Wsi Lubelskiej otwarte dla zwiedzających | foto Krzysztof Wasilczyk

kultura Od dziś można odwiedzać Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen podobnie jak inne muzea na dworze, będzie otwarty dla zwiedzających. Nie można jednak zwiedzać wnętrz obiektów.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 17 listopada 2020 13:30 | Aktualizacja: 17 listopada 2020 11:51

W związku ze stanem epidemicznym od jakiegoś czasu obowiązują obostrzenia, w ramach których zamknięto m.in. instytucje kulturalne. Jest jednak wyjątek od tej reguły. Przy uwzględnieniu zasad reżimu sanitarnego w dalszym ciągu możliwe jest udostępnianie przestrzeni i zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu.

 

Dlatego od dziś (17 listopada) Muzeum Wsi Lubelskiej, podobnie jak inne muzea na wolnym powietrzu, będzie otwarte dla zwiedzających. Na początek do dyspozycji zostanie oddana przestrzeń skansenu, licząca ponad 23 hektary. Nie będzie możliwości zwiedzania wnętrz obiektów.

 

- Osoby, które odwiedzą Muzeum będą mogły cieszyć się spacerami pośród skansenowskich zabytków, zwierząt i natury. Krajobraz lubelskiego skansenu jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych plenerów do rodzinnych fotografii - informuje Marzena Bury z Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

Do tego, bilety będą tańsze. Obecnie bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 6 zł, a rodzinny 30 zł. Skansen można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-15:00 (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem). Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz przestrzeganie dystansu społecznego.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.