- Mamy tutaj traszki, salamandry i ambystomy, czyli płazy ogoniaste. Są to bardzo proste w utrzymaniu zwierzątka, wymagają jedynie wilgoci i niskich temperatur. W większości stworzenia te są mniej, lub bardziej trujące, czyli nie liżemy i nie podjadamy ich – śmieje się hodowca płazów Danish. - To co można zauważyć w akwarium, ludzie często nazywają małą wersją akselota, jednak to zupełnie coś innego – wersja larwalna traszki. Dorosły osobnik traszki osiąga około 18 cm, a ambystoma aż do 35 cm – dodaje.
Na wydarzeniu nie zabrakło wielkich skorupiaków - ślimaków afrykańskich. – Osobnik, którego trzymam w ręce waży 400g, a jego skorupa ma 18 cm wielkości. Ślimaki te uwielbiają kąpiel pod ciepłą wodą i … ogórki. Nie należy ich nimi karmić, bo bardzo łatwo się uzależniają. Ślimak nie jest wymagającym zwierzakiem, tak naprawdę wystarczy zaopatrzyć się we włókno kokosowe i produkty dla odpowiedniej diety. Skorupiaki te żyją między 8 a 9 lat, a mniejsze gatunki około 4 – 5 lat – opowiada hodowczyni ślimaków Baśka.
Na wydarzeniu były też inne okazy. Mogła pochwalić się nimi Angelika, która hoduje jaszczurki długoogonowe, węże, żaby, gekony, pustynne lamparciki, agamy i kameleony. - Z kolekcjonerskich gatunków posiadamy niebieską gastropholis prasinę, której kolor zawdzięczamy dobrej selekcji podczas rozmnażania, gdyż w naturze gatunki te występują w kolorze zielonym. – mówi o swojej kolekcji Angelika.
To dobre zwierzęta, aby rozpocząć swoją przygodę z gadami. - Gekony lamparcie, jaszczurki długoogonowe, czy agamy górskie to idealne zwierzątka dla osób początkujących. Dużo osób wybiera także kameleony, ale są one dość wymagające i nie nadają się dla osób początkujących – dokonując jego zakupu należy wyposażyć się w lampy i osprzęty, które są dość trudne w użytkowaniu. Posiadamy też odpowiednik „jak wytresować smoka” w postaci scynków krokodylowych, które prowadzą dość skryty tryb życia i jest idealny na początek przygody ze zwierzętami egzotycznymi – dodaje Angelika.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.