Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W piątek (1 marca) o godzinie 18:00 z placu Litewskiego wyruszy kolejny Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marsz zostanie poprzedzony laserowym pokazem, przybliżającym losy podziemia antykomunistycznego.
Uczestnicy wydarzenia upamiętnią bohaterów polskiego państwa podziemnego, którzy walczyli o niepodległość Polski także po zakończeniu II wojny światowej
Wstęp jest wolny.
Mecz koszykówki mężczyzn
W sobotę (2 marca) o godzinie 17:30 w Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza rozegrany zostanie mecz pomiędzy Startem Lublin a King Szczecin.
Bilety są do nabycia w kasach hali i na stronie eventim.pl.
Targi Medycyny Weterynaryjnej
W weekend (2-3 marca) w Targach Lublin odbędą się Targi Medycyny Weterynaryjnej. Targi rozpoczną się w oba dni o godzinie 9:00 i potrwają do 17:00 (w sobotę) i 16:00 (w niedzielę).
Wydarzeniem towarzyszącym Targom Medycyny Weterynaryjnej LUBWET będzie Kongres – Medycyna i anestezjologia kotów. Podczas sesji naukowych wykłady i warsztaty poprowadzą znakomici naukowcy, lekarze praktycy oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.
Głównym tematem wystąpień konferencyjnych będą zagadnienia z zakresu medycyny i anestezjologii kotów.
Koncert kołysanek staropolskich
W niedzielę (3 marca) w Teatrze Starym w Lublinie zorganizowany zostanie koncert kołysanek staropolskich. Początek o godzinie 16:00. Usłyszycie kołysanki z Lubelszczyzny, Kurpi i Wielkopolski grane na akordeonie, kontrabasie, ksylofonie i różnych instrumentach perkusyjnych.
Bilety do nabycia w kasie teatru.
Niedzielne warsztaty rodzinne
W Muzeum Narodowym w Lublinie możemy wziąć udział w warsztatach pod hasłem „Mamo, tato, zróbmy pieniądze!”. Początek o godzinie 11:00.
Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawy "Złoty polski. W 100. rocznicę reformy walutowej Władysława Grabskiego”. Na warsztatach uczestnicy stworzą kolorowe banknoty w technice kolażu.
Muzeum Narodowe
Przez cały weekend na zamku możecie zobaczyć nową wystawę „Złoty polski. W 100. rocznicę reformy walutowej Władysława Grabskiego”.
Zwiedzając ekspozycję można dowiedzieć się między innymi: kiedy i dlaczego naradził się złoty polski? Co decydowało o jego rozwoju i jakie czynniki przyczyniały się do jego upadku? Dlaczego złoty polski został zniesiony przez zaborców i co sprawiło, że odrodził się po odzyskaniu niepodległości? Jak zmieniała się siła nabywcza złotego w ciągu wieków? Przybliżona została także postać Władysława Grabskiego oraz istota jego reformy.
Bilety do nabycia w kasie muzeum.
Szlak Lubelskiego Koziołka
W Lublinie powstaje szlak lubelskich koziołków. Na jego mapie znajdziemy już siedem rzeźb, które ustawione są w różnych częściach Lublina. Korzystając z pięknej pogody warto wybrać się na spacer ich szlakiem zwłaszcza, że nowy koziołek stanął przed Teatrem Starym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.