reklama
reklama

Sekatory pójdą w ruch. Możesz zgłosić się na artystyczny plener ze światowej sławy artystą

Opublikowano:
Autor:

Sekatory pójdą w ruch. Możesz zgłosić się na artystyczny plener ze światowej sławy artystą - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Zapowiedzi imprez w LublinieWarsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w tygodniowym plenerze artystycznym (8–15 września) w malowniczych Sławatyczach. Tematem przewodnim jest landart. To okazja dla miłośników sztuki i natury, by stworzyć własną interwencję artystyczną z wykorzystaniem wikliny i spędzić czas w pięknym, naturalnym otoczeniu. Właśnie ruszyły zapisy.
reklama

– Kochasz tworzyć? Być może masz w tym kierunku pierwsze osiągnięcia lub formalną edukację? Landart na granicy to zaproszenie dla wszystkich, którzy kochają tworzyć i chcą połączyć swoją pasję z pięknem przyrody. To szansa, by stworzyć coś wyjątkowego, co stanie się częścią otaczającego nas świata. Pod czujnym okiem Karoliny Karpińskiej, stworzysz unikalną interwencję artystyczną w naturalnym środowisku, wykorzystując w pełni ekologiczne materiały. Pracując z wikliną, zrealizujesz własny projekt, który stanie się częścią otaczającej przyrody – mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka z Warsztatów Kultury w Lublinie.

Sławatycze, położone na lewym brzegu Bugu, to idealne miejsce na tego typu przedsięwzięcie. Zróżnicowany teren – od otwartych pól po gęste lasy i rzekę – zapewni szerokie możliwości twórcze. Uczestnicy i uczestniczki Landartu na granicy mogą liczyć jednak nie tylko na piękne okoliczności przyrody.

reklama

Plener rozpocznie wykład Jarosława Koziary wprowadzający w temat landartu. Artysta od blisko ćwierć wieku zajmuje się tą techniką wyrazu artystycznego, a od 2010 roku jest także dyrektorem artystycznym i współtwórcą Międzynarodowego Landart Festiwalu. Tworzył instalacje na największe lubelskie festiwale, ale i te w innych państwach na świecie.

Później rozpocznie się gruntowne szkolenie z pracy z wikliną, które poprowadzi Karolina Karpińska – absolwentka ASP we Wrocławiu, wieloletnia nauczycielka wyplatania użytkowego z wikliny, mistrzyni w zawodzie koszykarz-plecionkarz. Właśnie pod jej czujną opieką osoby biorące udział w projekcie stworzą swoje instalacje.

reklama

Właśnie ruszył nabór do projektu. Aby wziąć udział w rekrutacji należy do 18 sierpnia wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Organizatorzy podejmą decyzję na podstawie odpowiedzi przesłanych w formularzu. Możliwość udziału w projekcie otrzyma 10 osób.

Program

8 września (niedziela) – przyjazd uczestników

9 września (poniedziałek) – wykład inauguracyjny Jarosława Koziary

reklama

9–13 września (poniedziałek–piątek) – warsztaty plecionkarskie, praca nad własnymi projektami, warsztaty z dzikiej kuchni

14 września (sobota) – wernisaż, spotkanie podsumowujące projekt

15 września (niedziela) – wyjazd

Gdzie: Sławatycze, woj. Lubelskie

Dla kogo: dla osób pełnoletnich, które chcą pracować w technice landartu

Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, formularz będzie otwarty do 18 sierpnia, o przyjęciu na wydarzenie decyduje sposób odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Organizator zapewnia noclegi w pokojach 4-osobowych z dostępem do łazienek, wyżywienie: artykuły spożywcze na śniadania i kolacje do samodzielnego przygotowania; posiłku, obiady wegetariańskie, dostęp do kuchni, materiały i narzędzia.

We własnym zakresie jest transport, ubrania robocze, rękawice ochronne i sekator.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama