reklama
reklama

Bezpłatne zajęcia taneczne i muzyczne. Trwa nabór zgłoszeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Bezpłatne zajęcia taneczne i muzyczne. Trwa nabór zgłoszeń - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Zapowiedzi imprez w LublinieFundacja Borówek 27 z Lubelszczyzny zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach gry na instrumentach smyczkowych (skrzypce, basy, wiolonczela, altówka, suka biłgorajska) oraz warsztatach tanecznych.
reklama


Dołączyć można bez względu na to czy jesteś zaawansowanym muzykantem lub tancerzem, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z muzyką bądź tańcem. Najważniejsze są chęci do nauki i poznawania tradycyjnej muzyki z Lubelszczyzny.

Lubelska Akademia Smyczowa, czyli Ognisko Muzyki i Tańca Tradycyjnego w Lublinie to inicjatywa Przemysława Łozowskiego, której celem jest poznanie lubelskiej muzyki tradycyjnej i jej nauka za pomocą metody słuchowej (bezpośredniego przekazu). Podczas zajęć poznacie lubelskie melodie dwu- (polki i fokstroty) i trzymiarowe (podróżniaki, suwaki, walczyki), które były grane dawniej na Lubelszczyźnie. 

By lepiej poznać kulturę tradycyjną zakładamy również spotkania z mistrzami tradycji oraz granie na potańcówkach. Podczas tegorocznej edycji zajęć w ramach Ogniska chcemy przybliżyć jego uczestnikom nie tylko muzykę tradycyjną, ale i taniec. Do współpracy zaprosiliśmy Andrzeja Stoińskiego, który będzie prowadził warsztaty taneczne oparte na lubelskiej tradycji tanecznej. 

reklama

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe kroki tańców m.in. polki i oberka oraz wybrane tańce lubelskie.

Warsztaty instrumentalne odbywają się cztery razy w miesiącu (we wtorki), natomiast warsztaty
taneczne, dwa razy w miesiącu (pierwszy i trzeci wtorek miesiąca) w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie (ul. Bernardyńska 14a).

O prowadzących

Przemysław Łozowski - absolwent Akademii Muzycznej na Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji i Wychowania Muzycznego w Łodzi. Od 7 roku życia uczęszczał do szkoły muzycznej w Lublinie i wyrastał w duchu tradycji muzycznych regionu. Multiinstrumentalista: trąbka, skrzypce, akordeon, lira korbowa i wiele innych instrumentów stanowią dla niego źródło wypowiedzi muzycznej. Założyciel i prezes Fundacji „Borówek 27”. Założyciel TheSuperTonicOrchestra, The Dulcis Polonia Choir, Navan Road MusicArtsSociety, Kapela do Wesela, Polska Orkiestra w Droghedzie, Kapeli z Borówka oraz Lubelskiej Orkiestry Rodzinnej.

reklama

Andrzej Stoiński - tancerz i znawca lubelskiej tradycji tanecznej, specjalizujący się w lubelskiej manierze tańca. Tańczy od kilkudziesięciu lat. Prowadził warsztaty m.in. na Taborze Lubelskim; uczestnik wielu taborów i festiwali muzyki tradycyjnej w całej Polsce.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo