reklama
reklama

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni". Trwa nabór prac

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni". Trwa nabór prac - Zdjęcie główne

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni". Trwa nabór prac | foto Fundacja im. Kazimierza Wielkiego

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Do 1 marca można przesyłać prace do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni", który organizuje Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Można zgłaszać prace literackie, plastyczne i multimedialne.
reklama

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych” - polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, które działało w latach 1944–1947. Był to ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR oraz toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Żeby upamiętnić "Wyklętych" Fundacja im. Kazimierza Wielkiego organizuje X edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni". To konkurs kierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

- Jest to największy pod względem ilości uczestników i najdłużej organizowany konkurs o tej tematyce. Corocznie uczniowie z całego kraju nadsyłają ponad 1000 prac literackich, plastycznych oraz multimedialnych. Dzięki uczestnictwu w konkursie szlifują swoje talenty artystyczne, poznają historię najnowszą Polski oraz uczą się samodzielnie pracować ze źródłami historycznymi w sposób krytyczny - wyjaśnia Karol Wołek, prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego

Prace uczniów należy przesyłać do dnia 1 marca. Wyniki zostaną ogłoszone 20 marca. Z kolei uroczyste zgrupowanie laureatów X edycji Konkursu planowane jest na 28 czerwca w Lublinie i będzie połączone z odwiedzeniem miejsc pamięci związanych z polskim podziemiem niepodległościowym po zakończeniu II wojny światowej.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama