Reklama

Reklama

Wynalazki naukowców Politechniki Lubelskiej nagrodzone w Azji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Wynalazki naukowców Politechniki Lubelskiej nagrodzone w Azji - Zdjęcie główne

Wynalazki naukowców Politechniki Lubelskiej nagrodzone w Azji | foto Politechnika Lubelska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Naukowcy z Politechniki Lubelskiej przywieźli 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale oraz 3 nagrody specjalne z międzynarodowych wystaw wynalazków w Tajlandii, Indiach i na Tajwanie.

Reklama

Jak podkreśla rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater, udział w zagranicznych wystawach to doskonałe narzędzie do promocji innowacji i myśli naukowej.

- Głównym celem targów jest promocja i sprzedaż nowych technologii. Oczywiście ważna jest możliwość zdobycia medali i nagród, ale chyba istotniejszą kwestią jest udział w panelach dyskusyjnych i spotkaniach, gdzie można nawiązać kontakty z azjatyckimi producentami, inwestorami oraz podmiotami zainteresowanymi współpracą - mówi prof. Zbigniew Pater.

Podobnego zdania jest dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej Paweł Chrapowicki. - Liczymy na to, że wizyty na targach zaowocują nowymi kontaktami oraz możliwością międzynarodowej współpracy naukowo-biznesowej. Nasze rozwiązania cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zwiedzających wystawy, jak i przedstawicieli firm. Zadawali oni wiele szczegółowych pytań dotyczących sposobu działania i wykorzystania na rynku innowacji prezentowanych na naszych stoiskach.  

Międzynarodowa Wystawa Innowacyjnych Technologii i Rozwiązań w Bangkoku jest jedną z najbardziej prestiżowych tego typu imprez w Azji. Organizowana jest przez Narodową Radę Badawczą Tajlandii. Branże, które są obecne podczas wystawy to: automotive, medyczna i farmaceutyczna. Tegoroczna edycja zgromadziła 469 wynalazków z 24 krajów. Rozwiązania z Politechniki Lubelskiej wróciły z pięcioma medalami przyznanymi przez jurorów wystawy oraz z dodatkowymi nagrodami od międzynarodowych stowarzyszeń.

Medal złoty przyznano za: „Urządzenie i sposób zabezpieczania antykradzieżowego, zwłaszcza motocykli”; autorzy: Mateusz Paszko, Grzegorz Barański, Krystian Łygas. Medal srebrny otrzymali: „Urządzenie do kształtowania wyrobów cienkościennych”; autorzy: Janusz Tomczak, Tomasz Bulzak, Zbigniew Pater, Andrzej Gontarz, Konrad Lis.  „Transformator z magazynem bezwładnościowym i sposób jego sterowania”; autorzy: Dariusz Zieliński, Karol Fatyga, Bartłomiej Stefańczak, Łukasz Kwaśny. Medal brązowy za: „Urządzenie do kaskadowego mieszania”; autorzy: Tomasz Klepka, Tomasz Garbacz, Aneta Tor-Świątek, Sebastian Białasz. „Sposób wytwarzania kompozycji polimerowej bidegradowalnej”; autorzy: Aneta Tor-Świątek, Tomasz Klepka, Tomasz Garbacz. Poza medalami lubelskie rozwiązania zostały docenione przez stowarzyszenia wynalazców obecne podczas wystawy w Bangkoku.

Nagroda specjalna przypadła Fundacji Innowacji z Arabii Saudyjskiej dla Janusza Tomczaka, Tomasza Bulzaka, Zbigniewa Patera, Andrzeja Gontarza, Konrada Lisa za „Urządzenie do kształtowania wyrobów cienkościennych”. Tę nagrodę przyznano też Stowarzyszeniu Wynalazców w Zagrzebiu dla Mateusza Paszko, Grzegorza Barańskiego, Krystiana Łygasa za „Urządzenie i sposób zabezpieczania antykradzieżowego, zwłaszcza motocykli”. Taksamo doceniono Światowe Stowarzyszenie Wynalazców i Własności Intelektualnej dla Dariusza Zielińskiego, Karola Fatygi, Bartłomieja Stefańczaka, Łukasza Kwaśnego za „Transformator z magazynem bezwładnościowym i sposób jego sterowania”.  

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków India International and Innovation Expo Impreza zgromadziła 400 innowacyjnych rozwiązań z 30 krajów, na powierzchni bliskiej 1000 m2. Wydarzenie miało miejsce w Kaohsiung, drugim pod względem wielkości mieście na Tajwanie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy