Reklama

Reklama

Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS. W tym roku online

Opublikowano: 23 lutego 2021 13:15
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS. W tym roku online | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w tym roku z powodu pandemii, zamiast tradycyjnych Drzwi Otwartych dla maturzystów, zorganizuje Wydziałowe Drzwi Otwarte w formie online. Zaczną się na początku marca, a skończą w drugiej połowie kwietnia.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie co roku wiosną organizuje Drzwi Otwarte dla uczniów szkół średnich, by mogli poznać ofertę uczelni. Zwykle odbywały się spotkania i wydarzenia towarzyszące np. w ACK UMCS "Chatka Żaka" i na wydziałach uczelni. W tym roku tradycyjna forma wydarzenia będzie nie możliwa ze względu na pandemię koronawirusa.

Aby ułatwić kandydatom na studia podjęcie decyzji, UMCS organizuje Wydziałowe Drzwi Otwarte. To cykl 12 webinarów, w trakcie których kandydaci uzyskają informacje m.in. o ofercie kształcenia poszczególnych wydziałów UMCS, połączą się z przedstawicielami uczelni, przespacerują się po budynkach wydziałowych UMCS, poznają infrastrukturę Uniwersytetu oraz zobaczą, jak wygląda życie studenckie.

- Ponadto każdy z wydziałów przygotował krótki wykład popularnonaukowy z dziedziny, w której specjalizuje się jednostka. Podczas każdego spotkania przewidziany jest również blok Q&A, w którym prowadzący odpowiadać będą na zadane wcześniej przez licealistów pytania związane z rekrutacją oraz studiami - wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Wydziałowe Drzwi Otwarte będą odbywać się "na żywo" na uniwersyteckim profilu Facebook od godziny 17.00. zgodnie z harmonogramem.

- 4 marca: Wydział Prawa i Administracji
- 9 marca: Wydział Filozofii i Socjologii
- 11 marca: Wydział Ekonomiczny
- 15 marca: Wydział Politologii i Dziennikarstwa
- 18 marca: Wydział Artystyczny
- 22 marca: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
- 25 marca: Wydział Pedagogiki i Psychologii
- 29 marca: Wydział Biologii i Biotechnologii
- 8 kwietnia: Wydział Humanistyczny
- 15 kwietnia: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
- 22 kwietnia: Wydział Chemii
- Termin spotkania z Wydziałem Zamiejscowym w Puławach zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.