Centrum Spotkania Kultur wznawia Akademię Kina CSK. To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą radość z oglądania filmów i seriali. To regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze można poznać najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji.
- W ostatnim czasie wiele mówiło się o polskich filmach popularnych flirtujących z kinem gatunkowym, stało się tak głównie za sprawą filmów takich jak „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „365 dni” czy filmów Patryka Vegi. Jednak po gatunek sięgają też od jakiegoś czasu także twórcy i twórczynie nastawieni na autorskie kino artystyczne, było tak w wypadku Agnieszki Smoczyńskiej i jej „Córek Dancingu” Adriana Panka i jego „Wilkołaka” czy Marcina Wrony i „Demona” - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Dlatego w czwartek (21 stycznia) o godzinie 19.00 odbędzie się wykład online pt. "Alicja w Krainie Gatunków". W ramach niego będzie można dowiedzieć się np. czym jest gatunek i podgatunki filmowe, skąd wiadomo, że film, który oglądamy jest filmem gatunkowym, jaką wiedzę można czerpać z analizy kina gatunkowego, czy są jakieś typowo polskie gatunki filmowe i czemu żeby zrobić dobry gatunkowy film nie wystarczy skopiować wzorców z zagranicy?
Wykład poprowadzi Tomasz Kolankiewicz, który przez wiele lat był związany z TVP Kultura, gdzie pracował jako selekcjoner filmowy. Poza tym, jest autorem przeglądów filmowych i pracował jako reżyser oraz wydawca programów m.in. "Rozmowy o kinie i nie tylko". Wcześniej prowadził już wykłady w ramach Akademii Kina CSK i był to np. "Western - Odrodzenie".
Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie internetowe: http://tiny.cc/tx08tz. Link do wydarzenia zostanie udostępniony w dniu wykładu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.