Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Ukryli w bagażach ponad 2 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Województwo lubelskie: Ukryli w bagażach ponad 2 mln zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W pierwszym kwartale tego roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli na przejściach granicznych w województwie lubelskim próby nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej gotówki o równowartości prawie 2,3 mln zł.

Reklama

Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej niejednokrotnie spotykają się z sytuacją, że osoby wjeżdżające do Unii Europejskiej lub wyjeżdżające z Unii Europejskiej nie składają na granicy deklaracji dotyczących przewożonej gotówki. Wymóg ten obowiązuje przy przewozie środków pieniężnych w kwocie co najmniej 10 tys. euro (lub równowartości w innych walutach). W każdym takim przypadku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy złożyć pisemną deklarację funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.  To obowiązek podróżnego. Pamiętanie o tych przepisach pozwoli uniknąć problemów na granicy.

 

W pierwszym kwartale 2023 roku funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zakwestionowali legalność przywozu do Polski w sumie: blisko 300 tys. EUR, prawie 170 tys. USD, blisko 230 tys. PLN oraz ponad 130 tys. UAH. W przeliczeniu na złotówki daje to równowartość prawie 2,3 mln zł. Obowiązku zgłoszenia przewożonych środków pieniężnych nie dopełnili m.in. kierowcy ciężarówek, autobusów kursowych, jak też osoby przekraczające granicę samochodami osobowymi. 

Gotówka najczęściej ukrywana była w bagażach podróżnych, ale funkcjonariusze znajdowali ją także w schowkach autokarów, w sejfie zamontowanym w podłodze kabiny kierowcy ciężarówki czy też pod podszewką walizki. Za popełnione wykroczenia skarbowe podróżni ukarani zostali mandatami na łączną kwotę blisko 100 tys. zł - informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy