Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: terytorialsi zorganizują specjalne szkolenie. Dla uczniów, studentów i nauczycieli

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przygotowała letnią edycję szkolenia podstawowego, dedykowanego głównie uczniom, studentom oraz nauczycielom na Lubelszczyźnie. To akcja pod nazwą "Wakacje z WOT".

Reklama

W przyszłym miesiącu ruszy kolejna edycja projektu "Wakacje z WOT” dla osób z Lubelszczyźnie, które są zainteresowane służbą w szeregach terytorialsów. To wakacyjna edycja szkolenia podstawowego, adresowana jest przede wszystkim do osób młodych, które jeszcze kontynuują naukę lub studiują i pozwala im odbyć przeszkolenie wojskowe bez uszczerbku w nauce.

- Dotychczasowe edycje projektów "Wakacje z WOT” i "Ferie z WOT” organizowane w czasie wolnym od nauki pokazały, że tego typu szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, studentów, a także nauczycieli. Jak pokazują statystyki, co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat. Młode osoby wstępujące do WOT mają możliwość rozwijania kompetencji, które zdobywają w szkołach i na uczelniach, a przede wszystkim zdobywania nowych kwalifikacji przydatnych na rynku pracy - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Szkolenie podstawowe w ramach projektu "Wakacje z WOT”, które rozpocznie się 26 czerwca, nie różni się od tego typu szkoleń organizowanych w WOT. - Nie będzie taryfy ulgowej dla kandydatów, to intensywne ćwiczenia, wymagające dobrej kondycji fizycznej, zaangażowania i dużej dyscypliny - dodaje kpt. Stanula.

Szkolenie obejmuje zajęcia, m.in. ze strzelectwa, taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. Kurs zakończy się uroczystą przysięgą wojskową, która odbędzie się w dniu 11 lipca. Potem żołnierze-ochotnicy przejdą trzyletni cykl szkoleń, podzielony na trzy etapy: szkolenia indywidualne, specjalistyczne i zgrywające.

Chętni na "Wakacje z WOT" mogą zgłosić się do odpowiednich, według miejsca zamieszkania Wojskowych Komend Uzupełnień i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP lub też skontaktować się z mobilnymi rekruterami 2 LBOT, którzy popilotują cały proces rekrutacyjny.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy