Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: terytorialsi wracają do intensywniejszych ćwiczeń

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyło w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Szkolili się np. w działaniach taktycznych, rozpoznawczych, w terenie, strzelectwie, topografii oraz terenoznawstwie. Swoje umiejętności przećwiczyli też łącznościowcy i saperzy.

Reklama

Po okresie zaangażowania w działania przeciwepidemiczne, żołnierze obrony terytorialnej z województwa lubelskiego powrócili do intensywnych ćwiczeń bojowych w tzw. stałym rejonie odpowiedzialności. W miniony weekend (11-13 czerwca), ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ćwiczyło w swoim stałym rejonie odpowiedzialności.

W świczeniach brali udział terytorialsi z batalionów lubelskiego, dęblińskiego, bialskiego, chełmskiego i zamojskiego. Były to m.in. działania taktyczne, rozpoznawcze, bytowanie w terenie, strzelectwo, topografię oraz terenoznawstwo. Szkolili się również łącznościowcy i saperzy.

- Szkolenia odbyły się, m.in. w rejonie Lasów Parczewskich, gdzie Terytorialsi z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty ćwiczyli wspólnie z członkami Stowarzyszenia 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Doskonalili umiejętności w zakresie prowadzenia działań nieregularnych oraz bytowania w różnych warunkach terenowych. Dodatkowo instruktorzy 23 bblp przeprowadzili zajęcia pokazowe z zakresu przygotowania żołnierza do działań na polu walki - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Ćwiczenia w stałym rejonie odpowiedzialności są jednym z etapów nauki wojskowego rzemiosła w trzyletnim cyklu szkoleniowym żołnierzy WOT.

- Terytorialna służba wojskowa od początku cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym regionie. Wykorzystując ten potencjał WOT rozbudowują swoje struktury na Lubelszczyźnie - dodaje kpt. Stanula.

Pod koniec kwietnia zapadły decyzje o sformowaniu nowej brygady OT z siedzibą w Chełmie. 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej swoim stałym rejonem odpowiedzialności obejmie wschodni pas województwa lubelskiego - od Białej Podlaskiej po Tomaszów Lubelski. Równolegle trwają prace nad utworzeniem dodatkowego batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku, który wejdzie w struktury 2 LBOT.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy