Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: terytorialsi szkolą się w terenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Województwo lubelskie: terytorialsi szkolą się w terenie - Zdjęcie główne

Województwo lubelskie: terytorialsi szkolą się w terenie | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Blisko 1,4 tys. żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej bierze udział w szkoleniach bojowych i kryzysowych w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Terytorialsów będzie można spotkać przez cały weekend w m.in. w rejonie Tomaszowa Lubelskiego, Suśca, Janowa Podlaskiego, Parczewa, Wojciechowa i Kraśnika.

Reklama

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zaczyna szkolenie. Odbywa się ono w sobotę i niedzielę (3-4 lipca).

- Będzie to jeden z najbardziej intensywnych weekendów szkoleniowych tego lata w lubelskiej brygadzie. Ćwiczenia specjalisty oraz tzw. zgrywające przejdą żołnierze OT z plutonów przeciwlotniczych, ogniowych, dowodzenia, saperzy, logistycy oraz medycy. Terytorialsi będą również ćwiczyć współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych w naszym regionie - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Część zajęć ma miejsce w terenie, w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności, w trakcie których nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią utrudnienia dla mieszkańców. Ćwiczenia odbędą się również w koszarach, na placach ćwiczeń i obiektach wojskowych, gdzie żołnierze będą ćwiczyć na etatowej broni.  

Żołnierze z 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty spędzą ten weekend na doskonaleniu umiejętności ze strzelectwa, taktyki, terenoznawstwa i topografii. Inna grupa żołnierzy w Wojciechowie przejdzie szkolenie ze współdziałania ze strażą pożarną na wypadek sytuacji kryzysowych. Podobnie terytorialsi z batalionu dęblińskiego będą rozwijać swoje kompetencje na wypadek wystąpienia podtopień i katastrof w ruchu drogowym, na wspólnych ćwiczeniach ze strażą pożarną i ratownikami z WOPR w Kraśniku i Dęblinie. Dodatkowo odbędą ćwiczenia strzeleckie w ramach szkolenia specjalisty na strzelnicach w Janowcu i Sobieszynie. Z kolei żołnierze OT z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty będą ćwiczyć taktykę w okolicach Janowa Podlaskiego, Parczewa i na terenie lotniska w Białej Podlaskiej. Umiejętności strzeleckie zaś będą doskonalić na strzelnicy Guardian w Woskrzenicach. Również zamojscy terytorialsi przejdą intensywne szkolenia w ten weekend. Będą rozwijać umiejętności bojowe w ramach szkolenia zgrywającego w rejonie Tomaszowa Lubelskiego i Suśca, a także na strzelnicy Hubale. Poza tym, na zbiorniku wodnym w Jacni odbędą wspólne ćwiczenia z WOPR.

- Warto dodać, że obecnie w 2 Lubelskiej Brygadzie OT trwają również szkolenia nowych ochotników – szkolenie podstawowe w ramach "Wakacji z WOT” w Zamościu, szkolenie wyrównawcze żołnierzy rezerwy w Lublinie oraz szkolenie w ramach służby przygotowawczej w Dęblinie - dodaje kpt. Stanula. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy