Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Posłanka Monika Pawłowska odchodzi z kolejnej partii. Zrezygnowała z Porozumienia

Opublikowano: pt, 1 paź 2021 08:10
Autor: | Zdjęcie: Screen - Monika Pawłowska/Twitter

Województwo lubelskie: Posłanka Monika Pawłowska odchodzi z kolejnej partii. Zrezygnowała z Porozumienia - Zdjęcie główne

Poseł Monika Pawłowska | foto Screen - Monika Pawłowska/Twitter

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Monika Pawłowska - posłanka z województwa lubelskiego ogłosiła, że odchodzi z partii "Porozumienie Jarosława Gowina", do której dołączyła w tym roku. Wcześniej należała do Lewicy.

Reklama

Około miesiąc temu wprowadzono stan wyjątkowy w części miejscowości w województwie lubelskim i podlaskim. Chodzi o miejscowości w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. Na granicy koczują imigranci m.in. z Syrii, Iraku, Afganistanu, z których część chce nielegalnie przekroczyć granicę. Stąd wprowadzono 30-dniowy stan wyjątkowy, który miał trwać do 1 października. W czwartek (30 września) Sejm zadecydował o przedłużeniu stanu o kolejne 60 dni. Za przedłużeniem było 237 posłów, przeciw - 179, a 31 wstrzymało się od głosu. Od głosu wstrzymało się pięć osób z Porozumienia Jarosława Gowina i wyjaśniały one, że Porozumienie nie może się zgodzić na przedłużenie stanu, bo nie ma szczegółowych informacji o tym, co dzieje się na granicy. Natomiast posłanka Porozumienia - Monika Pawłowska (województwo lubelskie) była za przedłużeniem stanu. Dodatkowo w czasie debtaty nad przedłużeniem, ogłosiła, że odchodzi z Porozumienia, do czego odniosła się jeszcze kilka godzin później w mediach społecznościowych.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Jarosław Gowin w WSEI: Adresujemy swój program do niezgadzających się na ciągłą wojnę polsko-polską [WIDEO]

- Zrezygnowałam z członkostwa w Kole Parlamentarnym Porozumienie i partii Porozumienie Jarosława Gowina. Nie mogę akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa dla prywatnych celów politycznych - czytamy na Twitterze Moniki Pawłowskiej.

Wcześniej Pawłowska była związana z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W 2019 zaangażowała się działalność polityczną w ramach partii Wiosna i została jej koordynatorką w województwie lubelskim. W 2019 w wyborach parlamentarnych uzyskała mandat posłanki na Sejm RP IX kadencji w okręgu chełmskim. Kandydowała z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W tym samym roku została wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Lewicy. W marcu 2021 roku opuściła ten klub i Wiosnę. Przeszła do Porozumienia, a w sierpniu współtworzyła nowo powstałe koło parlamentarne swojej partii.

Po opuszczeniu Porozumienia, będzie posłanką niezrzeszoną. Jeszcze kilka tygodni temu sugerwano, że parlamentarzystka może przejść z Porozumienia do Prawa i Sprawiedliwości. Ona sama dementowała te informacje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.