Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Pierwsze "czternastki" trafiły już do emerytów i rencistów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Pierwsze "czternastki" trafiły już do emerytów i rencistów - Zdjęcie główne

Pierwsze "czternastki" trafiły już do emerytów i rencistów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 34 tys. emerytów i rencistów z województwa lubelskiego dostało czternaste emerytury. W najbliższym czasie świadczenia dostaną kolejną osoby.

Reklama

Czternasta emerytura to dodatkowe roczne świadczenie. Przysługuje ono osobom, które 31 października pobierały długoterminowe świadczenia, np. emeryturę lub rentę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zakład wypłaca tzw. "czternastki" z urzędu, czyli bez nie trzeba składać wniosków. Dołącza kwotę czternastki do przelewu lub przekazu pocztowego z listopadową emeryturą lub rentą.

Pełna kwota czternastki to 1250,88 zł brutto. Dostają ją osoby, których emerytura lub renta nie przekracza 2900 zł brutto. Osoby z wyższymi świadczeniami mogą dostać czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę”. Dlatego takiej dodatkowej wypłaty nie otrzymują osoby, których podstawowe świadczenie wynosi 4150,88 zł brutto lub więcej. "Czternastki' nie dostaną też osoby, które na 31 października miały zawieszoną wypłatę podstawowego świadczenia.

- Część klientów otrzymała swoje czternastki już pod koniec października. Chodzi o osoby, których termin płatności emerytury lub renty przypadał 1 listopada. W województwie lubelskim to 33,9 tys. klientów ZUS. Wypłaty dodatkowych świadczeń dla tej grupy wyniosły w sumie 41 mln zł - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim. - Kolejne osoby mogą spodziewać się czternastek na kontach lub od listonosza jeszcze w tym tygodniu (do 5 listopada). Mowa tu o klientach, którzy mają termin płatności świadczeń z ZUS 5. i 6. dnia miesiąca. To łącznie 86,8 tys. osób w regionie. Trafi do nich w sumie ponad 103 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy