Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Nawałnica zamknęła dwa lasy. Nadleśnictwo zakazuje wstępu na miesiąc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Nawałnica zamknęła dwa lasy. Nadleśnictwo zakazuje wstępu na miesiąc - Zdjęcie główne

Nawałnica zamknęła dwa lasy. Nadleśnictwo zakazuje wstępu na miesiąc | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W związku ze zniszczeniami po ostatnich nawałnicach, Nadleśnictwo Świdnik na ok. miesiąc zamyka dwa lasy. Chodzi o Stary Gaj i Dębówkę. - Żywiołowi uległo niestety wiele starych i dużych drzew, w tym m.in. znana mieszkańcom lipa drobnolistna z charakterystyczną kapliczką - czytamy w oświadczeniu Nadleśnictwa Świdnik.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 sierpnia) przez Lublin przeszła nawałnica. Zniszczeniu uległo m.in. wiele drzew w Ogrodzie Saskim i lasach. W środę (18 sierpnia) Nadleśnictwo Świdnik poinformowało, że we wtorek and ranem w wyniku gwałtownej burzy uszkodzeniu uległy lasy położone w bezpośrednim sąsiedztwie Lublinie. Chodzi o lasy Stary Gaj i Dębówka.

- W Starym Gaju szkody koncentrują się głównie w południowo-zachodniej części kompleksu. Na pozostałym obszarze wiele drzew jest złamanych lub niebezpiecznie pochylonych z naderwanymi korzeniami, a w koronach innych tkwią połamane gałęzie i konary, stwarzające realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób przebywających w lesie. Żywiołowi uległo niestety wiele starych i dużych drzew, w tym m.in. znana mieszkańcom lipa drobnolistna z charakterystyczną kapliczką - czytamy w oświadczeniu Nadleśnictwa Świdnik.

Z powodu rozmiaru szkód i niebezpieczeństwo z nimi związane, Nadleśnictwo zamyka lasy. Zakaz wstępu objemuje teren całego kompleksu Stary Gaj i część Dębówki. Obowiązuje on  od 17 sierpnia do 19 września.

- W miarę prowadzenia prac związanych z udrażnianiem dróg leśnych, usuwaniem niebezpiecznych drzew i ich fragmentów, poszczególne obszary leśne będą ponownie udostępniane. Prosimy o wyrozumiałość i niewchodzenie w obręb uszkodzonych drzewostanów oznaczonych ostrzegawczymi tablicami - apeluje Nadleśnictwo.

Tereny mają być patrolowane przez straż leśną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy