Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Lekarz przekonywał o zabójczym działaniu szczepionek przeciwko COVID-19. Jest skarga wojewody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Lekarz przekonywał o zabójczym działaniu szczepionek przeciwko COVID-19. Jest skarga wojewody - Zdjęcie główne

Lekarz przekonywał o zabójczym działaniu szczepionek przeciwko COVID-19. Jest skarga | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojewoda przekazał do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej skargę na lekarza z województwa lubelskiego. Lekarz miał przekonywać jedną z pacjentek, że szczepienia przeciwko COVID-19 mają zabójcze działanie i są robione z ludzkich płodów.

Reklama

Wojewoda lubelski Lech Sprawka otrzymał mail dotyczący szczepień przeciwko COVID-19. Jest w nim mowa o lekarzu z województwa lubelskiego, który jest przeciwnikiem szczepionek.

- Kilka dni temu moja teściowa miała wizytę u kardiologa i wróciła przerażona. Pan doktor zapytał, czy się szczepiła i usłyszawszy, że tak oraz, że planuje przyjąć trzecią dawkę, zrobił jej 20-minutowy wykład na temat zabójczego działania szczepionki. Przekonywał, że preparat jest zrobiony z 12-tygodniowych ludzkich płodów, które są rościnane na żywca i z nich pobiera się coś, co potem wstrzykuje się głupcom, którzy się na te szczepienia zgłaszają i tylko kwestią czasu jest, kiedy i która dwaka okaże się tą zabójczą - przytoczył treść maila w trakcie poniedziałkowej (8 listopada) wideokonferencji prasowej, wojewoda lubelski.

Sprawka zapowiedział, że nie postowi tego maila i opisanej w nim sytuacji, bez reakcji. Dodał, że zamierza w najbliższym czasie, wystąpić z wnioskiem do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, który funkcjonue przy Okręgowej Izbie Lekarskiej, żeby sprawdzić co się stało.

Jednocześnie wojewoda zastrzegł, że nie przekaże informacji kim jest lekarz i gdzie pracuje.

W środę (10 listopada) Sprawka poinformował, że już przekazał skargę na działalność lekarza. - Oczekujemy jakie nastąpi rozstrzygnięcie - powiedział wojewoda.

Sprawka zaznaczył, że sprawa może być rozwiązana na kilka sposobów. Wśród kar, które mogą być zastosowane wobec tego kardiologa są: upomnienie, nagana, kara pieniężna, zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych ochrony zdrowia na okres od roku do 5 lat, ograniczenie zakresu czynności wykonywania zawodu na okres od 6 miesięcy do 2 lat, zawieszenie prawa wykonywania zawodu na okres od roku do 5 lat i pozbawienie prawa wykonywania zawodu. Ostatnia z tych kar jest największa.

Cała sytuacja dotyczy naruszenia kodeksu etyki lekarskiej.

- W myśl prawa istnieje np. obowiązek udzielania świadczeń medycznych zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej i z należytą starannością. Drugim obowiązkiem jest udzielanie pacjentowi przystępnej, zrozumiałej informacji o stanie zdrowia, możliwych metodach leczniczych i ryzyka zabiegu - tłumaczył Sprawka, dodając, że własnie te zasady nie były przestrzegane przez lekarza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy